با همکاری معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران گلستان صورت پذیرفت:

انعقاد تفاهم نامه همکاری با بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عج

شناسه خبر : 61772

1397/04/05

تعداد بازدید : 121

انعقاد تفاهم نامه همکاری با بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عج
«خانم لیلا کابوسی» گفت: قرار داد تفاهم نامه همکاری حوزه علمیه خواهران استان گلستان با بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) به امضاء مدیران دو نهاد رسید.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «خانم لیلا کابوسی» بیان کرد: جلسه انعقاد تفاهم نامه حوزه علمیه خواهران استان گلستان به نمایندگی حجت الاسلام و المسلمین ایوب وردانی با بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) به نمایندگی حجت الاسلام والمسلمین خیرآبادی برگزار شد.

وی هدف از انعقاد این تفاهم نامه را ارتقاء سطح علمی و اعتلای معرفت دینی و بصیرت افزائی طلاب در زمینه مباحث کلامی مهدویت دانست و گفت ایجاد آمادگی جهت تبیین نظام امامت و ولایت و پاسخگویی به شبهات مطروحه مهدویت و همچنین مقابله با توطئه و فتنه های دشمنان، از نیاز ها و ضروریات آموزشی طلاب و مبلغان است.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان گلستان افزود: بر اساس آن اهداف مهم، تفاهم نامه همکاری های آموزشی و تبلیغی نسبت به طرفین منعقد گردید و امضاءکنندگان به تعهدات مربوطه متعهد شدند.

کابوسی مدت اجرای تفاهم نامه از زمان امضا را دو سال اعلام کرد و تشریح نمود: اجرا و برگزاری دوره های آموزشی ویژه طلاب و مبلغین حوزه های علمیه خواهران استان مطابق طرح، برنامه ها و سر فصل های مندرج در متن و شرائط مقرره در این تفاهم نامه مشخص گردید.

وی با اشاره به برخی از مصوبات مندرج در متن، عنوان کرد: اجرای دوره آموزشی مطابق طرح، برنامه و سرفصل ها، ارزیابی طلاب شرکت کننده در دوره آموزشی و صدور گواهی، جذب و به کارگیری طلاب آموزش دیده توسط بنیاد مهدویت به عنوان مربی و مبلغ اعزامی، تامین و اعزام اساتید متخصص جهت برگزاری کارگاه های پرسش و پاسخ و همایش ها از مصوبات بنیاد مهدویت بوده است.

وی ادامه داد: مدیریت حوزه علمیه خواهران استان نیز موظف گردید تا بعد از ثبت نام، معرفی و ساماندهی طلاب و سپری نمودن دوره ها، کارگروه تحقیقی و پژوهشی جهت انجام همکاری های پژوهشی با بنیاد مهدویت را معرفی نماید.