تلاش یهودیان و مسلمانان آلمان برای احترام به ادیان

شناسه خبر : 61746

1397/04/04

تعداد بازدید : 147

تلاش یهودیان و مسلمانان آلمان برای احترام به ادیان
شماری از خاخام‌ها و ائمه مساجد آلمان با دوچرخه‌سواری در خیابان‌های این کشور، بر ضرورت احترام به ادیان و مخالفت با دشمنی میان پیروان ادیان تأکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران به نقل از barla‌mane.com؛ تعدادی از خاخام‌ها و ائمه مساجد آلمان در یک حرکت نمادین با عنوان «دیداری برای احترام» در شهر برلین، پایتخت آلمان شرکت کردند و با دوچرخه‌سواری در خیابن‌های این کشور، احترام به ادیان و دوری پیروان ادیان در دشمنی با یکدیگر تأکید کردند.

این حرکت نمادین با حمایت برخی نهادهای دینی و مدنی از جمله «خانه مؤسسه واحد» انجام شد و فضایی برای ائمه مساجد و رهبران آیین یهودیت ایجاد کرد، به‌‌طوری که بر هر دوچرخه دو نفره یک امام مسجد و یک خاخام یهودی سوار شده بود.

آندره گتین، مبلّغ مسلمان در خصوص این اقدام که با مشارکت 25 دوچرخه‌سوار برگزار شد، گفت: «ما امامان مساجد و خاخام‌ها می‌خواهیم الگوی نیکی باشیم».

این راهپیمایی از بنای یادبود قربانیان آتش‌سوزی یهودیان آغاز و با عبور از کنار معابد یهودی و مساجد به میدان «بیبل پلاتس» که در آن نازی‌ها در سال 1933 کتاب‌هایی که با آرایشان در تناقض بود را سوزاندن، رسید؛ این دوچرخه‌سواران همچنین از کنار کلیسای یادبود قیصر ویلهلم برلین که در سال 2016 شاهد یک عملیات تروریستی از سوی داعش بود، عبور کردند.

در این حرکت یک امام مسجد و خاخام به طور مشترک بر روی یک دوچرخه سوار شدند. در خصوص این حرکت خاخام آندریاس ناخاما گفت: ما در این راهپیمایی شرکت می‌کنیم چون جهان ما نمی‌خواهد باور کند که ما بر پرستش خداوندی مشترک موافق هستیم که همه ما را آفریده است.

همچنین، امام «سانجی» در ادامه درباره این حضور مشترک اظهار کرد: مأموریت ما محافظت از صلح است به نحوی که امامان و خاخام‌ها و کشیش‌ها به طور مشترک سوار یک دوچرخه می‌شوند و مسئولیت‌ها را به طور مشترک به عهده می‌گیرند.