عضو شورای نگهبان مطرح کرد

نقش مهم خواهران طلبه در اعتلای فرهنگ دینی

شناسه خبر : 61679

1397/04/06

تعداد بازدید : 159

نقش مهم خواهران طلبه در اعتلای فرهنگ دینی
در میان خواهران طلبه افرادی فهیم، دانشمند و خطیب هستند که می توانند قدم‌های زیادی در اعتلای فرهنگ دینی در جامعه بانوان بردارند.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام والمسلمین محمد کارگر شورکی» در دیداری که مسئولین حوزه علمیه خواهران استان یزد با «آیت‌الله مدرسی یزدی»، عضو شورای نگهبان داشتند، بیان کرد: این دیدار جهت اطلاع‌رسانی پیرامون عملکرد حوزه علمیه خواهران استان یزد و  بهره‌مندی از ارشادات، مواعظ و نقطه نظرات آیت الله مدرسی تدارک دیده شده است.

وی در ادامه مطالبی فعالیت‌های معاونت‌های مختلف مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد را تشریح کرد و آمار عملکرد  سال 1396 در بخش‌های فرهنگی، آموزش و پژوهش را ارائه داد.

وی در ادامه گزارشی از میزان رشد و پیشرفت حوزه علمیه خواهران استان یزد در ‌زمینه‌های تبلیغ و اعزام مبلغ، آمار پذیرش، شرکت در جشنواره‌های پژوهشی و غیره بیان کرد.

در ادامه این نشست، «آیت‌الله مدرسی» ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری این دیدار و تقدیر از زحمات مسئولان حوزه علمیه خواهران استان یزد، اظهار کرد: خداوند متعال به برکت انقلاب اسلامی، توفیق عظیمی در ابعاد مختلف دینی، فرهنگی ، اخلاقی، نظامی ، سیاسی و غیره به ملت ایران عطا کرده است.

وی با بیان اینکه در زمان‌های گذشته برای بانوان مکانی برای تعلیم و تعلّم دین وجود نداشت، تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی حوزه‌های علمیه خواهران گسترش یافتند و ما باید خداوند متعال را  برای این نعمت مهم شاکر باشیم.

آیت‌الله مدرسی عنوان کرد: در میان خواهران طلبه افرادی فهیم، دانشمند و خطیب هستند که می توانند قدم‌های زیادی در اعتلای فرهنگ دینی در جامعه بانوان بردارند.

عضو شورای نگهبان در ادامه با اشاره به پیشرفت مراکز علمی ایران و به‌ویژه حوزه‌های علمیه، افزود: دشمن در این زمینه ساکت ننشسته است و با مشاهده این پیشرفت‌ها بر توطئه‌ها و فتنه‌های خود می‌افزاید و این امر مسئولیت ما را سنگین‌تر می کند، ما باید با هوشیاری و آگاهی عمل کنیم و نسبت به زمانه خود آگاه باشیم.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال تضعیف اعتقادات مردم است، تصریح کرد: دشمن با حمله‌های نظامی و اقتصادی، نتوانسته به اهداف خود برسد و اکنون به دنبال تغییر اعتقادات مردم است . 

عضو شورای نگهبان تصریح کرد: ما اگر بخواهیم با این  دشمنی‌ها مقابله کنیم  باید حوزه‌های علمیه‌ای قوی و به‌روز داشته باشیم.

آیت‌الله‌ مدرسی خطاب به مسئولین حوزه علمیه خواهران استان یزد خاطرنشان کرد: راز موفقیت در خدمت به حوزه‌های علمیه و در همه امور، حفظ تقوا و سلامت در زندگی شخصی است.

وی عنوان کرد:  حوزه علمیه خواهران نباید به اجرای طرح‌های معمولی اکتفا کند و باید در نحوه آموزش و پژوهش نوآوری داشته باشد و به کار جمعی و گروهی اهمیت بدهد.

1007