جراح تونسی: قبل از هر عمل، قرآن می‌خوانم

شناسه خبر : 61625

1397/04/02

تعداد بازدید : 207

جراح تونسی: قبل از هر عمل، قرآن می‌خوانم
«ذاکر لهیذب»، جراح قلب تونسی در پاسخ به انتقاد از قرآن‌خواندن تیم ملی کشورش قبل از بازی مقابل انگلیس در جام جهانی روسیه، گفت: من قبل از هر عمل قرآن می‌خوانم.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران به نقل از پایگاه خبری نسمه؛ ذاکر لهیذب، جراح قلب تونسی در پاسخ به زیر سؤال بردن قرآن‌خواندن بازیکنان تیم ملی فوتبال تونس قبل از بازی با انگلیس در جام جهانی روسیه توسط «محمد بوغلاب» خبرنگار تونسی گفت: هر چند این مسئله شخصی است؛ اما بوغلاب باید بداند من قبل از هر عمل، سوره حمد و آیات دیگری از قرآن را که به ذهنم می‌رسد، می‌خوانم.

وی در صفحه شخصی خود در فیس بوک نوشت: بعد از عمل‌های طولانی و چند ساعته نیز سجده شکر به جا می‌آورم.

این پزشک تونسی این اظهارات را در واکنش به انتقاد «محمد بوغلاب»، خبرنگار تونسی از قرآن‌خواندن تیم ملی تونس قبل از مسابقات بیان کرد.

ذاکر لهیذب همچنین تأکید کرد: چنین افرادی می‌خواهند دین را به شکست و افراد شکست‌خورده ربط بدهند، در حالی که دین سیاست نیست(که با آن بازی شود).

وی یادآور شد: حتی قبل از سخنرانی در بزرگ‌ترین کنفرانس پزشکی ایالات متحده نیز سوره حمد را قرائت می‌کنم.

گفتنی است، محمد بوغلاب خطاب به «نبیل معلول»، مربی تیم فوتبال تونس که تیمش در مقابل انگلیس دو بر یک شکست خورده بود، گفته بود: حاجی‌بودن، صالح‌بودن، صوفی‌بودن و یا متدین‌بودن از شرایط پیروزی در مسابقات نیست؛ بلکه شما باید مربی توانمند و آگاه به تاکتیک‌های تیم مقابل بوده و در زمان مناسب، تغییرات لازم را انجام دهید.

تیم ملی فوتبال تونس دوشنبه گذشته(28 خرداد) بازی مقابل انگلیس در جام جهانی 2018 روسیه را با نتیجه دو بر صفر واگذار کرد.