حجت الاسلام والمسلمین رحمانی خبر داد؛

فعالیت تحصیلی بیش از یک هزار طلبه خواهر در استان چهارمحال و بختیاری

شناسه خبر : 61605

1397/04/02

تعداد بازدید : 139

فعالیت تحصیلی بیش از یک هزار طلبه خواهر در استان چهارمحال و بختیاری
مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بیش از یک هزار طلبه در مدارس علمیه استان در حال تحصیل هستند، گفت: در حال حاضر در این استان، ۸ مدرسه علمیه خواهران در مقطع سطح عمومی و یک مرکز تخصصی در مقطع سطح سه فعال هستند.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین یدالله رحمانی، مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری، صبح امروز در دیدار با امام جمعه جدید لردگان، اظهار کرد: ان شاءالله حضور حضرتعالی در این منطقه منشأ خدمات ارزنده در راستای رشد و پویایی همه جانبه حوزه های علمیه خواهران باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رحمانی در ادامه با تشریح وضعیت کنونی حوزه های علمیه خواهران این استان هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در این استان، 8 مدرسه علمیه خواهران در مقطع سطح عمومی و یک مرکز تخصصی در مقطع سطح سه فعال هستند.

وی با بیان اینکه تنها در دو شهرستان اردل و سامان، مدرسه علمیه خواهران تأسیس نشده است، ابراز کرد: ان شاءالله به زودی و تا پایان سال جاری، مدارس علمیه این دو منطقه نیز با حمایت ائمه جمعه تأسیس و راه اندازی خواهد شد.

مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در حال حاضر بیش از یک هزار طلبه خواهر در مدارس علمیه استان در حال تحصیل و کسب معارف نورانی اهل بیت(ع) هستند، تصریح کرد: تعداد دانش آموختگان مدارس علمیه خواهران استان نیز اگر از این تعداد بیشتر نباشد، کمتر نیست و این در جای خود بی سابقه است.

این مقام مسؤول با تأکید بر اینکه رشد علمی و اخلاقی طلاب خواهر مهمترین اولویت حوزه های علمیه خواهران است، گفت: به یقین اگر بتوانیم طلابی با اخلاق و مهذب و مسلح به علوم دینی را تحویل جامعه دهیم، بسیاری از آسیبهای اجتماعی برطرف خواهد شد و این مهمترین رسالت امروز حوزه های علمیه خواهران است.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) لردگان خاطرنشان کرد: این مدرسه علمیه یکی از مدارس باسابقه و قدیمی استان است که هم از لحاظ کمی در جایگاه قابل قبولی قرار دارد و هم از لحاظ کیفی و این مرهون تلاش همه دلسوزان منطقه است.

حجت الاسلام والمسلمین رحمانی با بیان اینکه مدرسه لردگان از لحاظ ساختمان آموزشی و خوابگاهی در وضعیت مناسبی به سر می برد، گفت: در حال حاضر یکصد و 40 طلبه خواهر در این مدرسه در حال تحصیل هستند که امیدواریم برای سال جدید نیز با استقبال خوبی روبه رو خواهد شد.

وی راه اندازی مقطع سطح سه حوزه در این منطقه را اساسی و از ضرورتها بیان کرد و ادامه داد: به یقین نقش امام جمعه در راه اندازی این مقطع تحصیلی و جذب طلاب جدید الورود به مدرسه و رشد و پویایی همه جانبه غیرقابل انکار است.

اخبار مرتبط