با رویکرد علمی و محتوایی صورت گرفت؛

تشکیل کارگروه تخصصی امور پایان نامه های طلاب سطح ۳ چهارمحال و بختیاری

شناسه خبر : 61516

1397/03/29

تعداد بازدید : 145

تشکیل کارگروه تخصصی امور پایان نامه های طلاب سطح ۳ چهارمحال و بختیاری
مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری از تشکیل کارگروه تخصصی امور پایان نامه های طلاب خواهر سطح سه استان به میزبانی شهرکرد خبر داد و گفت: واگذاری مسؤولیتها به مدیریت های استانی از سوی مرکز اقدامی قابل تقدیر و در راستای تسهیل در فرآیند محتوا است.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین یدالله رحمانی، مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری، پیش از ظهر امروز در جمع اعضای کارگروه تخصصی امور پایان نامه های طلاب خواهر سطح سه این استان، تشکیل این کارگروه به میزبانی استان را یک اقدام پسندیده و در راستای رفع موانع پیش روی طلاب بیان کرد و گفت: واگذاری مسؤولیتها به مدیریت های استانی از سوی مرکز اقدامی قابل تقدیر و در راستای تسهیل در فرآیند محتوا است.

حجت الاسلام والمسلمین رحمانی با بیان اینکه کار محتوایی و نظارت بر محتوای پایان نامه های طلاب خواهر سطح 3 مهمترین رسالت این کارگروه است، افزود: مهمترین مشکل ما در استان این بود که روند تأیید پایان نامه های طلاب سطح 3 در مرکز به کندی صورت می گرفت و همین امر سبب شد نتوانیم تا کنون سطح 4 را راه اندازی کنیم.

وی اضافه کرد: ان شاءالله با واگذاری اختیارات به مدیریت های استانی در زمینه امور پایان نامه های طلاب سطح 3، زمینه راه اندازی مقطع سطح 4 حوزه نیز در استان برای سال جاری فراهم خواهد شد.

مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تا پایان نامه های طلاب تأیید نشود، به طلاب سطح سه مدرک تحصیلی داده نمی شود، ابراز کرد: در حال حاضر نزدیک به 20 طلبه سطح سه در استان منتظر تأیید پایان نامه های خود هستند که اگر روند محتوایی آنها در استان و در این کارگروه تأیید شود، فرآیند اخذ مدرک آنها سرعت خواهد گرفت.

این مقام مسؤول با تأکید بر اینکه از این پس باید سیاست گذاری های پژوهشی در امور پایان نامه های استان اعم از تحقیقات پایانی، پایان نامه ها و رساله های علمی در این کارگروه صورت گیرد، خاطرنشان کرد: باید در این کارگروه به دنبال تشکیل بانک موضوعات با اقتضائات بومی، ملی و حتی فراملی در گرایش های مختلف باشیم.

وی با بیان اینکه باید به موضوعات پژوهشی طلاب خواهر در قالب این کارگروه متناسب با نیازهای روز جامعه و اقتضائات بومی جهت دهیم، افزود: به دنبال آن هستیم که دفاع از پایان نامه ها نیز در استان صورت گیرد که معرفی استاد داور بومی لازمه آن است.

گفتنی است در پایان این نشست موضوع پایان نامه 6 نفر از طلاب سطح سه مرکز تخصصی معصومیه س شهرکرد مورد بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط