ویژه طلاب خواهر چهارمحال و بختیاری صورت گرفت؛

اعلام فراخوان مسابقه «فرهنگ انتظار» با محوریت فضای مجازی

شناسه خبر : 61507

1397/03/29

تعداد بازدید : 135

اعلام فراخوان مسابقه «فرهنگ انتظار» با محوریت فضای مجازی
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری از اعلام فراخوان مسابقه فرهنگ انتظار با محوریت فضای مجازی ویژه طلاب مدارس علمیه خواهران این استان خبر داد.

خانم فاطمه اسکندری، معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری، در گفت ‌و گو با خبرنگار پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، با بیان اینکه یکی از مهمترین ضرورت های امروز طلاب، توجه به بحث فضای مجازی و حضور فعال در این فضا است، خاطرنشان کرد: از سالهای گذشته یکی از مهمترین تأکیدات رهبر معظم انقلاب حضور انقلابی در عرصه فضای مجازی است که باید مورد توجه جدی طلاب قرار گیرد.

خانم اسکندری با اشاره به اینکه می توان گفت فضای مجازی در داخل کشور بسیار بی در و پیکر است، تصریح کرد: باید این فضا به خوبی مدیریت و محلی برای نشر ارزشهای دینی و انقلابی باشد که در این راستا نقش مبلغان حوزه های علمیه غیرقابل انکار است.

وی با بیان اینکه شرایط امروز جامعه به گونه ای است که زن و مرد، کوچک و بزرگ، همه در این فضا در حال تنفس کردن هستند، ابراز کرد: نباید این عرصه را خالی کنیم چراکه دشمن برای انحراف نسل جوان و برای منحرف کردن هدف انقلاب اسلامی روی فضای مجازی حساب ویژه باز کرده است.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه به لطف الهی در سالهای گذشته در عرصه فضای مجازی از سوی حوزه های علمیه خواهران اقدامات قابل توجهی صورت گرفته که در جای خود بی سابقه است، گفت: به یقین رشد حضور طلاب خواهر در عرصه فضای مجازی نسبت به طلاب برادر بسیار پررنگ تر بوده است.

این مقام مسؤول، کوثربلاگ و کوثرنت را دو عرصه مهم برای حضور طلاب خواهر در فضای مجازی بیان کرد و ادامه داد: در استان چهارمحال و بختیاری بیش از 100 طلبه و استاد حوزه علمیه در فضای مجازی فعال هستند و نشر معارف دینی و پاسخگویی به سؤالات شرعی در این فضا را رسالت ذاتی خود می دانند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون در راستای مهارت افزایی طلاب خواهر در استان دوره های مختلف مقدماتی و پیشرفته برگزار شده است، اظهار کرد: امسال نیز با همکاری مؤسسه سراج استان دوره های مختلف مهارت افزایی فضای مجازی در مقاطع مختلف و با محوریت خود مدارس علمیه خواهران استان برگزار می شود.

خانم اسکندری همچنین از اعلام فراخوان مسابقه فرهنگ انتظار با محوریت فضای مجازی ویژه طلاب مدارس علمیه خواهران استان خبر داد و افزود: طلاب می توانند مطالب خود را با موضوع سبک زندگی منتظر، نقش طلاب در زمینه سازی ظهور و سایه افکنی فرقه های نوظهور در قالب متن، کلیپ کوتاه، عکس نوشته و پوستر با محوریت فضای مجازی حداکثر تا تاریخ 30 تیرماه جاری به معاونت فرهنگی مدرسه علمیه خود ارائه دهند.

اخبار مرتبط