توییت خوانی؛

توهين‌هاي ادامه‌دار به يك دختر دانشجوی محجبه در فرانسه

شناسه خبر : 61436

1397/03/27

تعداد بازدید : 120

توهين‌هاي ادامه‌دار به يك دختر دانشجوی محجبه در فرانسه
مقامات رسمی فرانسه و کاربران شبکه های اجتماعی، به یک دانشجوی دانشگاه سوربون صرفا به علت نوع پوشش توهین کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری ی- اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، مریم پوگوتو بعد از ظاهر شدن در تلویزیون با حجاب اسلامی در شبکه‌های اجتماعی مورد آزار و اذیت قرار گرفت.
وزیر کشور فرانسه شخصا از مریم پوجتو که مسلمان هست، به خاطر ظاهر شدن با روسری در یک مصاحبه تلویزیونی انتقاد کرد.
این دانشجو در مصاحبه با خبرگزاری بازفید گفت: "این اعتقاد من است...[حجاب] من عملکردی سیاسی ندارد."
خانم پوجتو که ۱۹ سال دارد، رئیس اتحادیه دانشجویی دانشگاه سوربن پاریس است.
او در مستندی در حالی که حجاب پوشیده بود ظاهر شد و درباره اعتراض‌های دانشجویی علیه اصلاحات رئیس ‌جمهوری فرانسه در زمینه آموزش حرف زد.
مارلین شیاپا، وزیر برابری فرانسه، گفته است که این کار او "نوعی از ترویج اسلام سیاسی" است. خانم شیاپا افزوده که اتحادیه ملی دانشجویان فرانسه "باید به ما به طور روشن و منسجم بگوید که چه ارزش‌هایی را می‌خواهد ترویج دهد".
در همین حال جرارد کولومپ، وزیر کشور فرانسه، می‌گوید که ظاهر شدن خانم پوگوتو با حجاب "عمل تحریک‌آمیز" بوده و او آن را "تکان دهنده" یافته است.
پوشش روسری اسلامی در سال ۲۰۰۴ در مدرسه‌ها و برخی مکان‌های عمومی در فرانسه ممنوع شد، اما پوشیدن آن در دانشگاه‌های این کشور ممنوعیت قانونی ندارد.
خانم پوجتو در مصاحبه‌ای با سایت بازفید گفته است که گفته‌های مقام‌های سیاسی پس از ظاهر شدن او در تلویزیون "خیلی زشت" بوده است.
او گفته است شنیدن چنین اظهاراتی از سوی وزیر کشور "رقت انگیز" بوده است.حالا وی مورد آزار و اذیت کاربران فضای مجازی در توئیتر شده است .