دوره طب اسلامی در مدرسه علمیه زینبیه فارسان برگزار می شود

شناسه خبر : 61401

1397/03/24

تعداد بازدید : 130

دوره طب اسلامی در مدرسه علمیه زینبیه فارسان برگزار می شود
مدیر مدرسه علمیه زینبیه(س) فارسان به برگزاری دوره طب اسلامی ویژه طلاب این مدرسه خبر داد و گفت: این دوره با هدف تربیت مبلغان متخصص بيماری ‌های زنان با رويكرد ‌طب اسلامی به صورت هفتگی در مدرسه برگزار می شود.

خانم فاطمه امیدی، مدیر مدرسه علمیه زینبیه(س) فارسان، در گفت‌وگوی با خبرنگار پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، به برگزاری دوره طب اسلامی ویژه طلاب این مدرسه خبر داد و افزود: این دوره با هدف تربیت مبلغان متخصص بيماری ‌های زنان با رويكرد ‌طب اسلامی به صورت هفتگی در مدرسه برگزار می شود.

خانم امیدی با بیان اینکه در این دوره از حضور کارشناسان و متخصصان طب اسلامی استفاده می کنیم، ابراز کرد: به یقین اسلام از دیرباز توجه خاصی به سلامت جسم و روح افراد داشته است که اگر دستورات آن مورد توجه قرار نگیرد، سلامت جسم و روح محال خواهد بود.

وی، سلامت جسم و روح را لازمه حرکت در مسیر الی الله دانست و اظهار کرد: آماده سازی طلاب جهت آموزش مزاج ها و اخلاط، تبليغ جايگزينی طب اسلامی به جای طب كلاسيك امروزی كه خلاف طبيعت خدادادی بشر است و آگاهی عموم مردم از پشت پرده طب كلاسيك غربی یکی از مهمترین رسالت امروز ما است.

مدیر مدرسه علمیه زینبیه(س) فارسان با اشاره به رشد چشمگیر بیماری ها در جامعه خاطرنشان کرد: متأسفانه بسیاری از این بیماری ها به خاطر تغذیه نامناسب و عدم شناخت کافی عموم مردم از مزاج ها و چگونگی غلبه یک مزاج بر سایر مزاج ها نشأت می گیرد.

این مقام مسؤول با تأکید بر اینکه طب اسلامی برای همه مراحل سلامتی جسم و جان انسان ها برنامه دارد، تصریح کرد: باید احيای دوباره طب اسلامی را با هدف ترويج فرهنگ صحيح سلامت و تغذيه و مبارزه با جنگ نرم فرهنگی دشمنان در بین عموم مردم خصوصا بانوان جامعه نهادینه کنیم و در بین نقش طلاب حوزه های علمیه بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

اخبار مرتبط