اسکندری خبر داد؛

فعالیت بیش از ۱۹۰ طلبه خواهر چهارمحال و بختیاری در شبکه کوثربلاگ

شناسه خبر : 61397

1397/03/24

تعداد بازدید : 140

فعالیت بیش از ۱۹۰ طلبه خواهر چهارمحال و بختیاری در شبکه کوثربلاگ
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری، کوثرنت و کوثربلاگ را دو عرصه مهم برای فعالیت طلاب خواهر در فضای مجازی دانست و گفت: در حال حاضر در این استان ۱۹۳ طلبه خواهر در حال فعالیت دینی و نشر ارزشهای اسلامی در کوثرنت و کوثربلاگ هستند.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، خانم فاطمه اسکندری، معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری، صبح امروز در نشست شورای فضای مجازی مدیریت این استان، با اشاره به اینکه یکی از مهمترین ضرورتهای امروز حوزه های علمیه، حضور هوشمندانه و بادرایت طلاب در فضای مجازی است، خاطرنشان کرد: به یقین فضای مجازی یکی از مهمترین عرصه های ترویج فرهنگ ناب اسلام محمدی(ص) است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

خانم اسکندری با بیان اینکه دشمن برای به انحراف کشاندن جوانان روی فضای مجازی حساب ویژه باز کرده است، اظهار کرد: حوزه های علمیه اگر می خواهند در عرصه تبلیغ موفق باشند باید از روش های نوین استفاده کنند که فضای مجازی یکی از این بسترها است.

وی با تأکید بر اینکه باید مدیریت فضای مجازی در دست نیروهای انقلابی و ارزشی باشد، تصریح کرد: متأسفانه با وجود تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب، اما هنوز نتوانسته ایم آنچنان که باید در این فضا نقش آفرین باشیم و این یک خطر جدی برای نظام است.

خانم اسکندری با اشاره به اینکه مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران پیشتاز عرصه فضای مجازی در کشور است، افزود: به لطف الهی در سالهای گذشته با هدف فرهنگ سازی درست و آشنایی طلاب با امکانات و مهارت های فضای مجازی، قدم های بسیار مهمی در حوزه های علمیه خواهران ویژه طلاب و دانش آموختگان و حتی اساتید برداشته شده است که جای تشکر و قدردانی دارد.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری، کوثرنت و کوثربلاگ را دو عرصه مهم برای فعالیت طلاب خواهر در فضای مجازی دانست و گفت: در حال حاضر در این استان 193 طلبه خواهر در حال فعالیت دینی و نشر ارزشهای اسلامی در کوثرنت و کوثربلاگ هستند.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه تفاهم نامه همکاری با مؤسسه سراج استان برای برگزاری دوره های مهارت افزایی در سال جاری منعقد شده است، ابراز کرد: امسال دوره های مقدماتی و تکمیلی فضای مجازی با همکاری مؤسسه سراج استان به میزبانی خود مدارس و ویژه همه طلاب برگزار می شود.

وی با بیان اینکه شعار امسال ما در مدارس علمیه خواهران استان این است که «هر طلبه، یک وبلاگ»، افزود: ان شاءالله در سال جاری مدارس علمیه خواهران استان در عرصه فضای مجازی، هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی رشد چشمگیری خواهند داشت.

اخبار مرتبط