مسئول جبهه فرهنگی یزد:

نهادهای فرهنگی با رسانه‌ها همکاری مناسب داشته باشند

شناسه خبر : 61394

1397/03/24

تعداد بازدید : 67

نهادهای فرهنگی با رسانه‌ها همکاری مناسب داشته باشند
مسئول جبهه فرهنگی یزد گفت: اقامه نماز عید فطر و عید قربان در مکان واحد باهدف ایجاد انسجام و دلگرمی و وحدت میان مردم و جلوگیری از پراکندگی امری ضروری است که همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، رسانه‌ها و شهرداری را می‌طلبد.
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام‌والمسلمین نجیمی»، مسئول جبهه فرهنگی یزد در نشست فرهنگی که در مدرسه علمیه خواهران حضرت زینب(س) یزد برگزار شد، به تشریح عملکرد حوزه‌های علمیه در این شهر پرداخت و بیان کرد: فعالیت‌های انفرادی فرهنگی در شهر یزد به خوبی انجام می‌شود ولی در فعالیت‌های جمعی بسیار ضعیف عمل می‌کنیم.

مسئول جبهه فرهنگی یزد افزود: ایجاد جلسات منظم و پیوسته و مشورت با کارشناسان دو عامل موثر در بهبود فعالیت‌های جمعی است که به وسیله آن می توان راهکارهای حل مشکلات را با کمک هم پیدا کرده و در جهت برطرف نمودن آن اقدام کنیم.

وی ادامه داد: اقامه نماز عید فطر و عید قربان در مکان واحد باهدف ایجاد انسجام و دلگرمی و وحدت میان مردم و جلوگیری از پراکندگی امری ضروری است که همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، رسانه‌ها و شهرداری را می‌طلبد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نجیمی با تاکید بر ضرورت رعایت حدود شرعی، قانونی و اخلاقی در جامعه، عنوان کرد: حوزه به عنوان یک نهاد تاثیرگذار در جامعه موظف است درکاهش معضلات اجتماعی تلاش کند، اگر کسی با اعتقاد به خداوند و توکل  و توسل به ائمه‌اطهار(علیهم‌السلام) حرکت کند خداوند متعال نیز بهترین نظرها، ایده‌ها و راهکار‌ها برای حل مشکلات را به او عطا می‌کند.

وی  اولین راهکار برای حل مشکلات اجتماعی را رصد کردن و تحلیل کردن مناسب دانست و افزود: برای حفظ اعتقادات و باورهای مذهبی و حفظ بنیان خانواده‌ها و دوری جوانان از مواد مخدر و انحرافات اخلاقی لازم است با تشکیلاتب که مباحث غیراسلامی و دینی را تبلیغ می‌کنند،  شناسایی شده و با آن‌ها مقابله شوند.

1007