همزمان با ماه مبارک رمضان؛

دوره آموزش احکام عملی ویژه طلاب مدرسه علمیه کوثر فرخشهر برگزار شد

شناسه خبر : 61374

1397/03/23

تعداد بازدید : 111

دوره آموزش احکام عملی ویژه طلاب مدرسه علمیه کوثر فرخشهر برگزار شد
مدیر مدرسه علمیه کوثر فرخشهر از برگزاری دوره آموزش احکام عملی ویژه طلاب این مدرسه علمیه خبر داد و گفت: این دوره همزمان با ماه مبارک رمضان و در راستای توانمندسازی طلاب خواهر و مبلغان دینی برگزار شد.

خانم آمنه شاهرخی، مدیر مدرسه علمیه کوثر فرخشهر، در گفت‌وگوی با خبرنگار پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، از برگزاری دوره آموزش احکام عملی ویژه طلاب این مدرسه علمیه خبر داد و گفت: این دوره همزمان با ماه مبارک رمضان و در راستای توانمندسازی طلاب خواهر و مبلغان دینی برگزار شد.

خانم شاهرخی با بیان اینکه در این دوره 50 طلبه خواهر مدرسه علمیه کوثر فرخشهر حضور داشتند، ابراز کرد: در این دوره از اساتید متخصص امر احکام در استان در قالب 4 ساعت و با موضوعات مورد نیاز جامعه استفاده کردیم.

مدیر مدرسه علمیه کوثر فرخشهر با تأکید بر اینکه صرف طلبه بودن دلیلی بر تخصص کامل داشتن در همه امور دینی نیست، خاطرنشان کرد: باید طلاب دوره های مختلف مهارت افزایی را پشت سربگذارند تا بتوانند به عنوان مربی دین در جامعه نقش آفرین باشند.

وی برگزاری دوره های مختلف تربیت مربی را رسالت ذاتی حوزه های علمیه دانست و تصریح کرد: تاکنون دوره های تربیت مربی کودک، فضای مجازی، ائمه جماعات و احکام در این مدرسه برگزار شده است که می طلبد طلاب توجه ویژه ای به حضور و کسب مهارتهای لازم در این دوره ها داشته باشند.

مدیر مدرسه علمیه کوثر فرخشهر با اشاره به اینکه یکی از ابتدایی ترین رسالت های طلاب تسلط بر احکام امور دینی است، ابراز کرد: نمی شود کسی طلبه باشد اما از احکام دین بی خبر باشد؛ دوران طلبگی با احکام دین گره خورده است.

این مقام مسؤول با بیان اینکه مردم احکام دینی خود را از روحانیت و حوزه های علمیه مطالبه می کنند و این مطالبه به حقی است، گفت: طلاب و حوزه های علمیه باید پاسخگوی نیازهای روز جامعه باشند که بیان احکام یکی از این نیازها است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین وظایف مبلغان دینی در ماه مبارک رمضان آشنا کردن مردم با احکام دین است، اظهار کرد: مردم باید با بایدها و نبایدهای دین اسلام آشنا باشند تا بتوانند در مسیر اهل بیت(ع) قدم بگذارند و مروج سبک زندگی اسلامی باشند و این امر به دست حوزه های علمیه محقق می شود.

    اخبار مرتبط