مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان: عید سعید فطر موفقیت مومنان در انجام فرایض الهی است

شناسه خبر : 61359

1397/03/23

تعداد بازدید : 132

مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان: عید سعید فطر موفقیت مومنان در انجام فرایض الهی است
حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده گفت: عید سعید فطر، موفقیت مومنان در انجام فرایض الهی در ماه مبارک رمضان است که برای مسلمانان اهمیت ویژه ای دارد.

«حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده» روز سه شنبه ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید فطر در گفت و گو پایگاه خبری – اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، بیان کرد: اعیاد در اسلام، متعاقب یک موفقیت و پیروزی است که خداوند برای مومنان قرار داده است.
وی ادامه داد: عید سعید قربان بعد از مناسک حج، عید فطر بعد از اتمام ماه مبارک روزه داری و عید غدیر بعد از مرحله تکامل انسان در برخورداری از نبوت و رسالت است.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان با اشاره به اینکه عید سعید فطر نیز جهت موفقیت مومنان در انجام فرایض الهی در ماه مبارک رمضان است، تاکید کرد: در روایات نیز تعبیر شده است که بشتابید به سوی جوایزتان در روز عید فطر.
وی با اشاره به فضایل ماه مبارک رمضان گفت: این ماه مبارک، بهترین فرصت برای مغفرت و پرهیزکاری است، انسان با بهره بردن کافی و وافی از این ماه ارزشمند می تواند در پرورش روحیه معنوی خود تلاش و کوشش کند.
وی ضمن تشریح دیگر فضایل ماه مبارک رمضان افزود: شب قدر نیز یک فرصت ارزشمند دیگری است و عبادت در آن شب، برتر از هزار ماه عبادت است، بنابراین فرصت های کم نظیری در پیشِ رو داریم که باید از انها به نحو مطلوب در خودسازی استفاده کنیم.
مدیر حوزه های علمیه خواهران هرمزگان در ادامه با اشاره به فعالیت تبلیغی مبلغات در نقاط مختلف شهری و روستایی استان در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: همچنین مبلغات باید مباحثی پیرامون اعتقادات، اخلاق و احکام اسلام را در قالب سخنرانی تبیین کنند.
حجت الاسلام عبادی زاده همچنین، توجه ویژه به قرآن کریم و تفسیر آن، پوشش تبلیغی در مناطق محروم روستایی و حاشیه نشین شهر، توجه به مسائل فرهنگی در بین جوانان از سوی مبلغات، اهمیت و تبیین مسائل روز و آسیب های اجتماعی و بررسی و تبیین شعار سال از جمله ماموریت های تبیلغی مبلغات در ماه رمضان برشمرد.
وی در ادامه تاکید کرد: در ماه مبارک رمضان، انسان باید به خودسازی و تهذیب نفس بپردازد تا بتواند در دنیا و اجتماع با روحیه معنوی به همنوعان خود یاری برساند.
مدیر حوزه های علمیه خواهران هرمزگان با اشاره به اهمیت خودسازی در ماه مبارک رمضان افزود: خودسازی به این معناست که ابتدا از خودمان آغاز کنیم متاسفانه عده‌ای می‌ گویند وقتی گناه و معصیت در جامعه فراوان است خوب بودن و خودسازی یک فرد نقشی در جامعه ندارد در حالی که اگر هر کس طبق وجدان و توان و ایمان و باوری که دارد به خودسازی بپردازد آن گاه جامعه نیز هدایت می‌ شود.
حجت الاسلام عبادی زاده گفت: ماه رمضان فرصتی مغتنم و مناسب برای تبیین و گسترش فرهنگ اهل بیت(ع) در میان مردم است و مبلغات باید این ماه را فرصتی بزرگ برای انجام وظیفه خود بدانند.
وی ابراز امیدواری کرد: امید است مردم بتوانند با بهره‌ گیری از حضور این مبلغان از آموزه‌های دینی و قرآنی در این ماه مبارک کمال استفاده را برده و از فیوضات این ماه مبارک بهره مند شوند.
مدیر حوزه های علمیه خواهران هرمزگان با بیان اینکه محتوای منظم از ویژگی های یک منبر کاربردی و تأثیر گذار است افزود:‌ انبار کردن ذهن مخاطبان از اطلاعات نه تنها مفید نیست بلکه می تواند آسیب برساند.