حضور دومیلیون نمازگزار در شب قدر مسجدالحرام

شناسه خبر : 61336

1397/03/23

تعداد بازدید : 103

حضور دومیلیون نمازگزار در شب قدر مسجدالحرام
گروه بین‎الملل ـ مسجد الحرام در شب بیست و هفتم ماه رمضان که بیشتر اهل سنت آن را شب قدر می‌دانند، شاهد حضور بیش از دو میلیون نمازگزار و زائر بود.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، به نقل از پایگاه خبری اسکای نیوز؛ صحن و محوطه اطراف مسجدالاحرام شب گذشته ۲۱ خردادماه و مصادف با شب ۲۷ ماه رمضان، مملو از نمازگزاران و عمره‌گزارانی بود که از داخل و خارج عربستان خود را برای راز و نیاز با معبود و اقامه نماز تراویح(نمازهای مستحبی اهل سنت در ماه رمضان) به کنار کعبه رسانده بودند.

همچنین، مسجدالنبی(ص) در مدینه منوره و صحن‌های آن، شب گذشته مملو از زائران و نمازگزارانی بود که برای احیای شب بیست و هفتم ماه رمضان در این مکان مقدس و نورانی حضور پیدا کرده بودند.

در این حال بنابر گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، با وجود این که اسرائیل، قدس را به پادگانی نظامی تبدیل کرده، شب گذشته بیش از ۳۵۰ هزار فلسطینی در مراسم احیای شب ۲۷ ماه مبارک رمضان در مسجدالاقصی حاضر شدند.

این در حالی است که اسرائیل اجازه ورود افراد کمتر از ۴۰ سال (از کرانه باختری) به مسجدالاقصی را نمی‌داد. شخصیت‌های دینی فلسطینی، عموم فلسطینیان را به حضور در مسجدالاقصی برای شرکت در نماز تراویح و مراسم شب قدر (۲۷ رمضان) دعوت کرده بودند.