معاون آموزش حوزه علمیه خواهران لرستان مطرح کرد؛

کیفیت محوری ملاک پذیرش طلاب جدیدالورود

شناسه خبر : 61334

1397/03/23

تعداد بازدید : 89

کیفیت محوری ملاک پذیرش طلاب جدیدالورود
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران لرستان با اشاره به اینکه ظرفیت پذیرش در مدارس علمیه استان ۲۰ تا ۳۰ نفر اعلام شده است، گفت: مهم ترین ملاک کیفیت محوری است.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، خانم اکرم مهرابی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران  بیان داشت: در مدارس علمیه خواهران استان یک هزار و 300 طلبه در سطح دو و سه مشغول تحصیل هستند.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت پذیرش در هر یک از 13 مدرسه علمیه خواهران امسال بین 20 تا 30 طلبه اعلام شده است، افزود: پس از اعلام نتایج مصاحبه ورودی در سطح دو آمار پذیرش شدگان اعلام می شود.

خانم مهرابی با اشاره به پذیرش طلاب سطح سه در رشته های فقه و اصول، کلام اسلامی و تفسیر و علوم قرآنی خاطرنشان کرد: از بین شرکت کنندگان در آزمون کتبی نیز در سطح سه در سه مدرسه علمیه خرم آباد، دورود و بروجرد بین 20 تا 30 طلبه پذیرش می شود.

وی ادامه داد: ظرفیت پذیرش در مدارس علمیه خواهران بر اساس ظرفیت فیزیکی و آموزشی و امکانات رفاهی در مدارس اعلام شده است.

معاون آموزش حوزه علمیه لرستان اظهار داشت: کیفیت محوری مهم ترین عامل، معیار و ملاک پذیرش طلبه در مدارس علمیه خواهران استان است و در کنار توجه به ظرفیت مدارس اگر خواهران داوطلب شرایط لازم را داشته باشند، آمار پذیرش ممکن است تغییر نماید.

خانم مهرابی ابراز امیدواری کرد که با پذیرش جوانان توانمند و با استعداد شاهد رشد علمی در مدارس علمیه باشیم و طلاب بتوانند پیشرفت های علمی، پژوهشی و تبلیغی را در کنار اساتید و در فضای حوزه کسب کنند