مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد:

روزجهانی قدس رژیم صهیونیستی را درهم می‌شکند

شناسه خبر : 61331

1397/03/23

تعداد بازدید : 114

روزجهانی قدس رژیم صهیونیستی را درهم می‌شکند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد با بیان اینکه روزجهانی قدس رژیم صهیونیستی را درهم می‌شکند، گفت: وقتی برخی کشورهای عربی به دنبال عادی سازی روابط خود و به رسمیت شناختن غده سرطانی جهان اسلام و منطقه هستند، اهمیت روز جهانی قدس بیش از پیش نمایان می‌شود

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام‌والمسلمین  محمد کارگر شورکی» مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و راهپیمایی در این روز را رزمایش امت اسلام و آزادیخواهان جهان علیه رژیم کودک‌کش و اشغالگر قدس نامید.

وی اظهار کرد: 10 هفته متوالی است که راهپیمایی حماسی فلسطینیان در بازگشت به سرزمین مادری خود آغاز شده و با حمله مستقیم نظامیان صهیونیستی و موشک باران صهیونیست‌ها مواجه شده است که تاکنون بیش از 120 نفر طی هفته‌های اخیر در این راهپیمایی در نوار غزه به شهادت رسیده‌اند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد افزود: این راهپیمایی فلسطینیان در اعتراض و ابراز انزجار از تصمیم ترامپ رئیس جمهور آمریکا نسبت به اعلام انتقال پایتخت اسرائیل به قدس آغاز شد و فلسطنیان که قرار بود این راهپیمایی را تا روز جهانی قدس ادامه دهند، اکنون بر مواضع خود پافشاری می‌کنند و تا رسیدن به نتیجه نهایی بر استمرار این راهپیمایی برای بازگشت به سرزمین خود بر اساس قطعنامه شورای امنیت تأکید دارند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کارگر شورکی تصریح کرد: طی هفته اخیر در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی در مرز فلسطین و نوار غزه شاهد پاسخ موشکی حماس به متجاوزان صهیونیستی هستیم که این کار حق طبیعی مردم فلسطین در دفاع از خود است.

*چشم جهانیان نسبت به جنایات صهیونیست ها باز شده است

وی ادامه داد: راهپیمایی فلسطینیان با عنوان «بازگشت» بنا به دیدگاه کارشناسان، چشم جهانیان را به روی جنایات اسرائیل و نیز حق مسلم فلسطینیان در بازگشت به سرزمین خود و نیز نسبت به آوارگی هزاران نفری فلسطینیان گشوده است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد، در خصوص اهمیت روز جهانی قدس گفت: 39 سال از فرمان تاریخی امام خمینی(ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با عنوان روز جهانی قدس می گذرد و اکنون اهمیت پیشبینی های امام راحل در نامیدن این روز برای همه جهان اسلام بیش از گذشته نمایان است و در واقع روز قدس روز بازپس گیری قدس بر اساس آرمان زنده و جاوید امام خمینی(ره) خواهد بود.

*وتوی پیش نویس قطعنامه ضدصهیونیستی توسط آمریکا

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کارگر شورکی، بیان کرد: در این هفته که منتهی به روز جهانی قدس است علاوه بر تشدید جنایات رژیم صهیونیستی در مرز فلسطین، شاهد وتوی پیش‌نویس قطعنامه ضد صهیونیستی در شورای امنیت هستیم؛ این پیش‌نویس از سوی کویت ارائه شده و خواستار محافظت از مردم فلسطین در کرانه باختری و نوار غزه شده بود، اما توسط آمریکا وتو شد و از سوی نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل یک پیش نویس قطعنامه ضد فلسطینی در حمایت از جنایات اسرائیل در نوار غزه جایگزین آن شده است.

وی افزود: برخی کشورهای مرتجع عربی و به اصطلاح مسلمان از جمله عربستان نه‌تنها از رژیم صهیونیستی اعلام برائت نمی کنند، بلکه با حمایت مالی شریک جنایات این رژیم در به خاک و خون کشیده شدن مردم مظلوم فلسطین هم هستند.

*عربستان حامی دولت غاصب اسرائیل

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزداظهار کرد: کشورهای عربی از جمله عربستان که باید به عنوان یک کشور مسلمان حامی فلسطین باشند، اسرائیل را به رسمیت شناخته‌اند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کارگر شورکی تصریح کرد: امسال روز جهانی قدس در حالی برگزار می شود که برخی از کشور های اسلامی منطقه نیز از جمله سوریه، یمن و بحرین مورد تهاجم دولت های دست نشانده آمریکا و اسرائیل از جمله عربستان قرار دارند.

*اهمیت و ضرورت برگزاری روز جهانی قدس در جهان اسلام

وی با بیان اینکه روزجهانی قدس رژیم صهیونیستی را درهم می‌شکند ، گفت: وقتی برخی کشورهای عربی به دنبال عادی سازی روابط خود و به رسمیت شناختن غده سرطانی جهان اسلام و منطقه هستند، اهمیت روز جهانی قدس بیش از پیش نمایان می‌شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد خاطرنشان کرد: حضور باشکوه و حماسی همه آزادی‌خواهان و مسلمانان در راهپیمایی روز جهانی قدس همه محاسبات و معادلات رژیم صهیونیستی و آمریکا را در هم می شکند و مردم مسلمان جهان در این راهپیمایی ثابت می‌کنند که اختصاص بخشی از خاک مردم فلسطین به اسرائیل و نیز اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل خواست امت اسلام نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین کارگر شورکی تأکید کرد: امروزه حمایت از مردم فلسطین و قدس به عنوان اولین قبله مسلمانان جهان به یک آرمان تبدیل شده است و انزجار از جنایات اسرائیل  کودک کش و اشغالگر از سوی آزادی‌خواهان غیر مسلمان و حتی برخی فعالان یهودی نیز اعلام می شود.

1007