امام جمعه آبیک:

حوزه علمیه خواهران نبض فرهنگی شهر است

شناسه خبر : 61329

1397/03/23

تعداد بازدید : 81

حوزه علمیه خواهران نبض فرهنگی شهر است
امام جمعه آبیک با اشاره به تاثیر فرهنگی مثبت خواهران طلبه در سطح جامعه، گفت: حوزه علمیه خواهران نبض فرهنگی شهر است و اگر در شهر و شهرستانی بخواهیم شاهد از کم شدن و یا از بین رفتن مشکلات فرهنگی باشیم باید طلاب قوی و عالمی داشته داشته باشیم.
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سید محمد حسینی میرامینی»، امام جمعه شهرستان آبیک در نشست فرهنگی که در مدرسه علمیه خواهران زینبیه آبیک و با حضور بانوان این شهرستان برگزار شد،  با اشاره به آیه «الرجال قوامون علی النساء» بیان کرد: این آیه در اکثر موارد به برتری جسمانی و تسلط مردان بر زنان تفسیر شده و مراد از این آیه برتری مردان بر زنان نیست.
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حسینی میرامینی با اشاره به تاثیر فرهنگی مثبت خواهران طلبه در سطح جامعه، گفت: حوزه علمیه خواهران نبض فرهنگی شهر است و اگر در شهر و شهرستانی بخواهیم شاهد از کم شدن و یا از بین رفتن مشکلات فرهنگی باشیم باید طلاب قوی و عالمی داشته داشته باشیم.
وی با بیان اینکه بانوان نقش بسیار مهمی در خانواده‌ها دارند، اظهار کرد: اخلاق نیکو و رفتار مناسب بانوان در خانه و تامین کردن آرامش در خانواده توسط بانوان تاثیر بسیار مثبتی بر وضعیت مادی و معنوی جامعه خواهد داشت.
1007