استاد حوزه:

حضرت خدیجه س یاور اسلام در بدترین شرایط اقتصادی بودند

شناسه خبر : 61328

1397/03/23

تعداد بازدید : 84

حضرت خدیجه س یاور اسلام در بدترین شرایط اقتصادی بودند
استاد حوزه به تشریح سختی های زندگی حضرت خدیجه(س) پرداخت و گفت: در دوران شعب ابی‌طالب که مسلمانان سختی زیادی را تحمل می‌کردند و وضعیت آن‌ها به‌گونه‌ای بود که یک عدد خرما را چند نفر استفاده می کردند تا زنده بمانند، حضرت خدیجه(س) تمام اموال خود را در راه اسلام هزینه کردند.

 

به گزارش پایگاه‌ خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام‌والمسلمین دیرباز»، مبلغ حوزه در نشست فرهنگی که در مدرسه علمیه خواهران خدیجه کبری(س) برگزار شد، با اشاره به آیه 6 سوره احزاب بیان کرد: بر اساس این آیه شریف زنان پیامبر(ص) مادران امت اسلامی هستند.

وی در ادامه به تشریح سختی های زندگی حضرت خدیجه(س) پرداخت و افزود: در دوران شعب ابی‌طالب که مسلمانان سختی زیادی را تحمل می‌کردند و وضعیت آن‌ها به‌گونه‌ای بود که یک عدد خرما را چند نفر استفاده می کردند تا زنده بمانند، حضرت خدیجه(س) تمام اموال خود را در راه اسلام هزینه کردند.

استاد حوزه در ادامه به نقش مهم اعتقادات در انتخاب سبک زندگی اشاره کرد و گفت: حضرت خدیجه(س) اعتقاد بسیار قوی به اسلام و پیامبر اکرم(ص) داشتند و بسیار مورد تکریم پیامبراکرم(ص) بودند.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین دیرباز در پایان با اشاره به اینکه طلاب باید با ادعیه و مناجات مانوس باشند، اظهار کرد: دعای ابوحمزه مناجات بسیار زیبایی است که دارای مضامین عالیه و پرمغز است و شایسته‌ است که طلاب مخصوصا در ماه مبارک رمضان به خواندن این دعای شریف اهتمام ورزند.

1007