استاد حوزه:

روزه‌داری رمز رسیدن به مراتب عالیه روحی است

شناسه خبر : 61322

1397/03/23

تعداد بازدید : 120

روزه‌داری رمز رسیدن به مراتب عالیه روحی است
استاد حوزه گفت: اگر انسان وقتی بخواهد معانی بلند و مراتب عالیه را درک کند باید استعداد و آمادگی داشته باشد؛ برای درک شب قدر نیز باید این آمادگی در ما ایجاد شود و روزده‌داری در ماه رجب، شعبان و رمضان فرصتی برای این آمادگی معنوی هستند.
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌محمد برنا»، استادحوزه و دانشگاه در نشست فرهنگی که در مدرسه علمیه خواهران کوثر(ع) تویسرکان برگزار شد، بیان کرد: شب نوزدهم ماه رمضان اولین شب از شب‌های قدر است و باید از این فرصت مهم برای آمرزش گناهان خود بهره‌مند شویم.
وی بیان کرد: شب قدر تنها یک شب است و شب‌های نوزدهم و بیست‌ و یکم مقدمه شب قدر هستند.
استاد حوزه اظهار کرد: اگر نفس انسان بخواهد معانی بلند و مراتب عالیه را درک کند، باید یک استعداد و آمادگی داشته باشد؛ برای درک شب قدر نیز باید این آمادگی در ما ایجاد شود و روزده‌داری در ماه رجب، شعبان و رمضان فرصتی برای این آمادگی معنوی هستند.
وی با بیان اینکه برای رسیدن به مقام و منزلت در نزد خداوند متعال انسان باید دچار آزمایش‌ها و زحماتی شود، اظهار کرد: ‌انبیای الهی همگی دچار آزمون‌های سخت الهی شدند و از این آزمون‌ها سربلند بیرون آمدند.
استاد دانشگاه با اشاره به اینکه استغفار و عبادت راز درک شب قدر است، عنوان کرد: اگر صفای باطن نداشته باشیم و دل‌ّهای خود را برای شب قدر آماده نکنیم، توفیق استغفار و عبادت را پیدا نمی‌‌کنیم.
وی با بیان اینکه درک شب قدر بستگی به استعداد و آمادگی روحی انسان‌ دارد، گفت: ما باید در طول ماه مبارک رمضان خود را برای این شب نورانی که سرنوشت همه در آن رقم می‌خورد آماده کنیم.
1007