معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان؛

236 اثر به دبیرخانه جشنواره علامه حلی استان هرمزگان ارسال شد

شناسه خبر : 61310

1397/03/23

تعداد بازدید : 121

236 اثر به دبیرخانه جشنواره علامه حلی استان هرمزگان ارسال شد
«خانم کمالی» گفت: 236 اثر ویژه دهمين جشنواره علامه حلي استان هرمزگان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

«خانم آسیه کمالی» در گفت و گو با پايگاه خبري ـ اطلاع رساني حوزه هاي علميه خواهران، بیان کرد: بعد از ارزيابي 236 اثر ارسالي به جشنواره، 99 اثر به مرحله تفصيلي راه يافته است.

وي شرط ورود به مرحله تفصيلي را كسب امتياز 75 دانست و افزود: موضوعات فراخوان جشنواره علامه حلي در قالب مقاله، كتاب و پايان نامه در موضوعات علوم اسلامي و علوم انساني مرتبط با حوزه دين مي باشد.

معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران هرمزگان گفت: این جشنواره هر ساله در مدارس علمیه کل کشور برگزار می شود.

خانم کمالی هدف ازبرگزاري جشنواره علامه حلی را تجلیل از محققان جوان حوزوی دانست و گفت: برگزیدگان این جشنواره ضمن دریافت لوح تقدیر جشنواره و جوایز دیگر، برای استفاده از تسهیلات، پژوهشگران به معاونت‌های پژوهش حوزه‌های علمیه معرفی می‌شوند.

معاون پژوهش مديريت حوزه علميه خواهران استان هرمزگان، با بيان اينكه بررسي آثار ارسالی به این جشنواره به صورت استانی انجام مي شود، تاكيد كرد: طلاب در رشته‌های تفسیر، علوم قرآن، کلام، اخلاق و تربیت، منطق و فلسفه، اصول فقه، علوم حدیث، رجال و تراجم، ادبیات فارسی و عربی و علوم انسانی مرتبط با حوزه دین در این جشنواره شرکت می‌کنند.

وي شرط سنی شرکت در این جشنواره را ۳۱سال دانست و گفت: اهداف برگزاري اين جشنواره تقویت روحیه پژوهش در بین طلاب، زمینه‌سازی شناسایی نخبگان و حمایت از آنان، تقویت نگارش آثار علمی، افزایش رقابت طلاب در عرصه‌های علمی، زمینه‌سازی گرایش طلاب به مباحث تخصصی، جهت‌دهی فعالیت‌های پژوهشی طلبه ها به سمت نیازهای پژوهشی حوزه است.