در سال تحصیلی جاری صورت گرفت؛

فعالیت بیش از ۱۲۰ ائمه جماعت خواهر در مدارس آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری

شناسه خبر : 61285

1397/03/22

تعداد بازدید : 79

فعالیت بیش از ۱۲۰ ائمه جماعت خواهر در مدارس آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری
مدیر حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری گفت: در سال تحصیلی جاری ۱۲۲ نفر از طلاب و دانش آموختگان مدارس علمیه خواهران استان در برگزاری نماز جماعت مدارس همکاری مستقیم داشته اند و به عنوان امام جماعت از ظرفیت آنها استفاده شده است.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین یدالله رحمانی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری، پیش از ظهر امروز در نشست مشترک با دبیر ستاد اقامه نماز استان، با تشکر از فعالیت های این ستاد در ترویج فرهنگ نماز و نمازخوانی در بین عموم مردم خاطرنشان کرد: به یقین نقش حوزه های علمیه نیز در ترویج ارزش های ناب اسلامی خصوصا در بحث نماز و نمازخوانی در جامعه غیرقابل انکار است.

حجت الاسلام والمسلمین رحمانی با تأکید بر اینکه باید همکاری ها دوسویه باشد، اظهار کرد: حوزه های علمیه خواهران در زمینه اعزام مبلغ و خصوصا در بحث ائمه جماعات همکاری خوبی با ستاد اقامه نماز استان دارند.

وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جاری 122 نفر از طلاب و دانش آموختگان مدارس علمیه خواهران استان در برگزاری نماز جماعت مدارس همکاری مستقیم داشته اند و به عنوان امام جماعت از ظرفیت آنها استفاده شده است، گفت: از این تعداد 89 نفر دانش آموخته و 33 نفر از طلاب در حال تحصیل پایه های 4 و 5 هستند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به نحوه به کارگیری طلاب و دانش آموختگان مدارس علمیه خواهران استان به عنوان ائمه جماعت در مدارس آموزش و پرورش ابراز کرد: در ابتدای سال تحصیلی مدارسی که درخواست ائمه جماعات دارند از طرف آموزش و پرورش معرفی و مدارس علمیه خواهران طلاب واجد الشرایط را در سامانه رضوان نام نویسی می کنند.

این مقام مسؤول با بیان اینکه در راستای توانمندسازی ائمه جماعات خواهر استان از سال 95 تاکنون سه دوره آموزشی با همکاری ستاد اقامه نماز استان برگزار شده است، اظهار کرد: این دوره های آموزشی شامل دوره مقدماتی طرح بیان با حضور 65 نفر، دوره تکمیلی طرح بیان با حضور 55 نفر و دوره مهارت افزایی ائمه جماعات با حضور 115 نفر از طلاب خواهر بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین رحمانی، مهمترین مشکل ائمه جماعات خواهر را پرداخت ناچیز حق التبلیغ آنها بیان کرد و ادامه داد: این مبلغ آنقدر کم و ناچیز است که گاهی کفاف ایاب و ذهاب ماهانه آنها را هم نمی دهد.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه همین حق التبلیغ کم ائمه جماعات نیز با بی نظمی به حساب آنها پرداخت می شود، خاطرنشان کرد: گاهی اوقات مشاهده می شود تا 6 ماه نیز تأخیر در پرداخت ها بوده که می طلبد مسؤولان نسبت به این امر توجه جدی داشته باشند.

    اخبار مرتبط