ویژه مبلغات خواهر شهرستان بروجن صورت می گیرد؛

برگزاری دوره آموزشی انسان شناسی و اصول تبلیغ عملی و زبانی

شناسه خبر : 61283

1397/03/22

تعداد بازدید : 69

برگزاری دوره آموزشی انسان شناسی و اصول تبلیغ عملی و زبانی
مدیر مدرسه علمیه حضرت زهرا(س) بروجن از برگزاری دوره آموزشی انسان شناسی و اصول تبلیغ عملی و زبانی ویژه مبلغات و دانشجویان بسیجی این شهرستان خبر داد و گفت: این دوره با همکاری ناحیه بسیج دانشجویی شهرستان بروجن به میزبانی مدرسه علمیه حضرت زهرا(س) برگزار می شود.

خانم فاطمه صفری، مدیر مدرسه علمیه حضرت زهرا(س) بروجن،در گفت‌وگوی با خبرنگار پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، از برگزاری دوره آموزشی انسان شناسی و اصول تبلیغ عملی و زبانی ویژه مبلغات و دانشجویان بسیجی این شهرستان خبر داد و گفت: این دوره با همکاری ناحیه بسیج دانشجویی شهرستان بروجن به میزبانی مدرسه علمیه حضرت زهرا(س) برگزار می شود.

خانم صفری با بیان اینکه این دوره آموزشی همزمان با آغاز ماه تابستان برگزار می شود، خاطرنشان کرد: مدت زمان اجرای این دوره 14 روز و در قالب 28 ساعت آموزشی، همه روزه از ساعت 15 الی 17 با حضور دانش آموختگان خواهر این شهرستان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این دوره در راستای تعامل بین حوزه و دانشگاه است، تصریح کرد: به یقین از این فرصت کلیدی برای ارائه ظرفیتهای هر چه بیشتر حوزه به دانشجویان و معرفی توانمندی ها بهره کافی خواهیم برد.

مدیر مدرسه علمیه حضرت زهرا(س) بروجن با بیان اینکه معرفی دستاوردها و توانمندی های حوزه های علمیه به عموم مردم خصوصا قشر فرهیخته دانشگاهی نقش مهمی در جذب خواهد داشت، افزود: متأسفانه در زمینه اطلاع رسانی دستاوردها و بیان ظرفیتها به نسل جوان تاکنون آنچنان که باید موفق نبوده ایم.

این مقام مسؤول در ادامه برقراری ارتباط بین فضای دانشجویی و حوزوی و رفت و آمد بین این دو مرکز آموزشی تربیتی را یکی از مهمترین ضرورتهای امروز جامعه بیان کرد و ادامه داد: غفلت حوزه های علمیه از دانشگاه ها و عدم ارتباط بین این دو مجموعه سبب خواهد شد، فضای آموزشی دانشگاه ها از امور اسلامی و متون برگرفته از اسلام فاصله بگیرد و به سمت غرب سوق داده شود.

خانم صفری، فاصله گرفتن علوم انسانی از اسلام را خسران آفرین دانست و گفت: باید همه توانمان را به کار گیریم که دانشگاه محلی برای تربیت دینی نسل جوان باشد و این محقق نخواهد شد مگر آنکه حضور مبلغان دینی در فضای دانشگاه و ارتباط با دانشجویان مستمر و تنگاتنگ باشد.

    اخبار مرتبط