کارشناس طب سنتی مطرح کرد

نقش طب اسلامی در سبک زندگی اسلامی

شناسه خبر : 61188

1397/03/20

تعداد بازدید : 125

نقش طب اسلامی در سبک زندگی اسلامی
کارشناس طب سنتی: در سبک زندگی اسلامی و روایات و احکام اسلام، طب اسلامی مورد توجه قرار گرفته است و اگر چیزی در اسلام حلال شده است، برای بدن فایده‌ای دارد و اگر حرام شده برای بدن و سلامتی مضر است.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «خانم حاجی میرزایی»، کارشناس طب سنتی در نشستی که با موضوع «سبک زندگی اسلامی و تغذیه مناسب در ماه مبارک رمضان» در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) مهریز برگزار شد، بیان کرد: اگر در روایات اسلامی به آدابی درباره نوشیدن و آشامیدن برخورد می کنیم، رعایت هر کدام از این آداب، دلیل خاصی دارد؛ خداوند متعال در سوره عبس به این نکته اشاره می‌کند که انسان باید نسبت به غدای خود توجه داشته باشد، و مراد خداوند از این آیه این است که انسان‌ها باید به حلال است یا حرام بودن غذای خود توجه داشته باشند.

وی افزود: در سبک زندگی اسلامی و روایات و احکام اسلام، طب اسلامی مورد توجه قرار گرفته است و اگر چیزی در اسلام حلال شده است، برای بدن فایده‌ای دارد و اگر حرام شده برای بدن و سلامتی مضر است.

کارشناس طب سنتی عنوان کرد: البته بعضی از خوردنی ها حلال است ولی طیب نیست، یعنی برای بدن انسان مفید نیست و حتی ضرر هم دارد.

وی در ادامه به بیان برخی از دستورات غذایی در ماه مبارک رمضان و تغذیه سالم برای خواهران طلبه پرداخت.

1007