مدیر رسانه‌ای حوزه علمیه:

حوزه‌‌های علمیه برای بهره‌مندی از فرصت‌های بی شمار فضای مجازی بسیج شوند

شناسه خبر : 61183

1397/03/20

تعداد بازدید : 129

حوزه‌‌های علمیه برای بهره‌مندی از فرصت‌های بی شمار فضای مجازی بسیج شوند
مدیر رسانه‌ای حوزه علمیه گفت: حوزه‌های علمیه باید هر چه سریع‌تر برای بهره‌مندی از فرصت‌های بی شمار فضای مجازی بسیج شوند.

 

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام والمسلمین فروهر»، مدیر رسانه‌ای حوزه علمیه، در کارگاه آموزشی آسیب‌های فضای مجازی که در مدرسه علمیه خواهران معصومیه (س) یزد، برگزار شد، به تشریح فرصت‌ها و تهدید‌های فضای مجازی برای نسل جوان پرداخت.

مدیر رسانه‌ای حوزه علمیه اظهار کرد: چندسالی است که اینترنت و فضای مجازی رواج پیدا کرده و برای ما فرصت‌ها و آسیب‌هایی را به ارمغان آورده است؛ متأسفانه اکثر ما آسیب‌های این فضا را بیشتر می‌بینیم ولی باید این تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم.

وی حضور طلاب در فضای مجازی و تبلیغ دین در فضای اجتماعی را از نمونه‌های تبدیل تهدید به فرصت برشمرد و گفت: امروزه حضور طلاب در فضای مجازی از ضرورت‌ها و نیاز امروز جامعه در جهت برآوردن نیازهای فرهنگی مردم است.

مدیر رسانه‌ای حوزه علمیه دیدگاه‌‌های موجود برای حضور یا عدم حضور طلاب در فضای مجازی را تشریح کرد و ادامه داد: برخی افراد ورود حوزه های علمیه به عرصه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی  را موجب آسیب دیدن حوزه و برخی نیز عدم حضور آن را به منزله از دست رفتن جایگاه مرجعیت دینی در جامعه می‌دانند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فروهر به بررسی تعدادی از آراء مخالف و موافق برای حضور طلاب به فضای مجازی پرداخت و گفت: حضور طلاب با حفظ هوشیاری جهت گرفتار نشدن در آسیب‌های فضای مجازی، بسیار ضروری است و حوزه‌های علمیه باید هر چه سریع‌تر برای بهره‌مندی از فرصت‌های بی شمار فضای مجازی بسیج شوند.

1007