مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس:

قرآن وسیله هدایت عوام و خواص است

شناسه خبر : 61105

1397/03/18

تعداد بازدید : 137

 قرآن وسیله هدایت عوام و خواص است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس با بیان اینکه قرآن وسیله هدایت برای عامه مردم و خواص است، گفت: ماه رمضان فرصت بسیار مناسبی برای مردم است که از به این وسیله هدایت متوسل شوند و بوسیله انس پیدا کردن با قرآن، به کمال برسند.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «آیت‌الله علی شیخ موحد»، مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان فارس در نشست تفسیر موضوعی قرآن کریم که در جمع کارکنان مركز مدیریت حوزه علمیه خواهران استان فاس برگزار شد، با اشاره به آیه ۱۸۴ سوره بقره بیان کرد: بر اساس این آیه شریفه كسانی كه توانایی روزه گرفتن را نداشته باشند، وجوب روزه برای‌ آن‌ها به وجوب اطعام تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به نزول قرآن به دو صورت دفعی و تدریجی، عنوان کرد: در ماه مبارک رمضان و در شب قدر قرآن به‌صورت یک جا به پیامبر اکرم(ص) نازل شده است، همچنین نزول تدرجی یبه معنای این است که قرآن در طول 23 سال نیز به صورت تدریجی بر ایشان نازل شده است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس با بیان اینکه رمضان حقیقتی است كه در تمام امت‌ها بوده است، گفت: رمضان ماه خداوند متعال است که در آن انسان‌ها به واسطه روزه‌داری موقعیت بسیار خوبی برای هدایت شدن و قرار گرفتن در مسیر کمال دارند.

آیت‌الله شیخ موحد با بیان اینکه قرآن وسیله هدایت برای عامه مردم و خواص است، گفت: ماه رمضان فرصت بسیار مناسبی برای مردم است که از به این وسیله هدایت متوسل شوند و بوسیله انس پیدا کردن با قرآن، به کمال برسند.

وی با تاکید بر ضرورت به جا آوردن شکر نعمت‌های خداوند متعال، اظهار کرد: شكر یك حالت قلبی است كه آن انسان را به عمل وا می‌دارد و موجب تواضع شاکر نزد منعم می‌شود.

1007