مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس:

مسلمانان امت معتدل و معیار سنجش دیگر امت‌ها هستند

شناسه خبر : 61096

1397/03/17

تعداد بازدید : 92

مسلمانان امت معتدل و معیار سنجش دیگر امت‌ها هستند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس گفت: مسلمانان امت معتدل و معیار سنجش دیگر امت‌ها هستند .

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «آیت‌الله علی شیخ موحد»، مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس در نشست فرهنگی که در مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران استان فارس برگزار شد، با اشاره به آیه 143 سوره بقره بیان کرد:این آیه از آیات بسیار مهم و پرمحتوای قرآن در تبیین حقیقت دین اسلام است.

وی با بیان اینکه این آیه امت اسلام را مردم معتدل و میانه رو می‌داند، اظهار کرد: در زمان نزول قرآن مردم دو دسته بودند که یکی از آن‌ها مشرکین بودند که کاری به مسائل معنوی نداشتند و دومین گروه نیز نصارا بودند که تنها به‌دنبال مسائل روحانی بودند و کاری به مسائل جسمانی نداشتند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس گفت: مسلمانان امت معتدل و معیار سنجش دیگر امت‌ها هستند .

آیت‌الله شیخ موحد با تأکید بر اینکه قرآن کریم، مسلمان‌ها را امتی معتدل می‌داند، عنوان کرد: قرآن به مسلمان‌ها می‌گوید شما ملتی هستید که نه دنیا را فدای آخرت کردید و نه آخرت را فدای دنیا و این به معنی دوری از افراط و تفریط است.

وی ادامه داد: داشتن اموال و زر و زیور در اسلام نهی نشده اما دزدین مال مردم نهی شده است، از ‌طرف دیگر اسلام هم به مسائل معنوی اهمیت زیادی داده است و هم رهبانیت را نهی کرده است.

آیت‌الله شیخ موحد بیان کرد: از ویژگی‌های اسلام این است که امت اسلامی الگویی برای دیگر امت‌ها است و معیار سنجش عملکرد دیگر امت ها خواهد بود.

وی در ادامه به بیان صفات متقین پرداخت و اظهار کرد: از صفات افراد باتقوا که در قرآن کریم به آن اشاره شده است، ایمان به غیب است.

1007