حجت‌الاسلام آقامیری:

حضور در نمایشگاه قرآن درحقیقت یک نوع همراهی و یک نوع آشتیِ مداوم بین حوزه‌های علمیه و متدینین را به دنبال دارد

شناسه خبر : 61032

1397/03/13

تعداد بازدید : 160

 حضور در نمایشگاه قرآن درحقیقت یک نوع همراهی و یک نوع آشتیِ مداوم بین حوزه‌های علمیه و متدینین را به دنبال دارد
مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان تهران گفت: حضور در نمایشگاه قرآن کریم درحقیقت یک نوع همراهی و یک نوع آشتیِ مداوم بین حوزه‌های علمیه و متدینین را به دنبال دارد، چون به هرحال در نمایشگاه قرآن علاوه بر عامه مردم، متدینین هم شرکت می‌کنند وقتی این اتفاق و تعامل صورت بگیرد، نتایج پرباری دارد.
به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدرضا آقامیری مدیر حوزه‌ه علمیه خواهران استان تهران در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در بازدید از غرفه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران گفت: با توجه به گِره خوردنِ کلیه قضایای دینی و مسائل حکومتی، اقتصادی و سیاسی، همه با هم به دلیل اینکه حکومت ما یک حکومتی دینی است تلقی مردم از حوزه‌های علمیه یک تلقی درستی نیست گاهی تلقیِ متنفرانه‌ای است، گاهی تلقیِ منفی‌ای است و یا گاهی تلقیِ جاهلانه‌ای است.
 
وی اظهار داشت: حضورِ حوزههای علمیه خواهران در نمایشگاه قرآن کریم، باعث می‌شود که رویکرد مردم نسبت به مجموعه‌های حوزوی رویکردِ بهتری شود، این فرصت‌ها فرصت‌های خوبی است که مردم می‌آیند از نمایشگاه بازدید می‌کنند و وقتی که با مسائل نمایشگاه و مجموعه‌هایی که در نمایشگاه شرکت کردند آشنا می‌شوند، طبیعتاً نظرشان نسبت به حوزه‌های علمیه تعدیل می‌شود حالا یک نظر واقع‌بینانه‌تری پیدا می‌کنند، این خودش خوب است.
 
مدیر  حوزه‌ علمیه خواهران استان تهران ادامه داد: حضور در نمایشگاه قرآن کریم درحقیقت یک نوع همراهی و یک نوع آشتیِ مداوم بین حوزه‌های علمیه و متدینین را به دنبال دارد، چون به هرحال در نمایشگاه قرآن علاوه بر عامه مردم، متدینین هم شرکت می‌کنند وقتی این اتفاق و تعامل صورت بگیرد، نتایج پرباری دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: متأسفانه ما در رابطه با ارتباطگیری با اقشار مختلف مخصوصا نسل جوان با مشکلاتِ بسیار بسیار جدی‌ای مواجه هستیم باید فکری کنیم، چاره‌ای بیندیشیم و این خلاء را پر کنیم، ما باید یک مقداری خودمان را مُتنزّل کنیم؛ همگام و همدمِ اقشار مختلف مردم کنیم، با جوان بنشینیم و حرف‌های او را با سعه صدر و یک روحیه باز بشنویم و احیاناً یا خودمان را متعادل کرده یا آنها را متعادل کنیم و این اتفاق و تعامل نتایج خوبی دارد.
 
حجت‌الاسلام آقامیری با تأکید بر اینکه همه مجموعه‌ها، نهادها و سازمان‌ها نیازمند یک بازنگری هستند، عنوان کرد: حوزه‌های علمیه‌های خواهران هم در این عرصه مستثنی نیست اما به نظرم حوزه علمیه خواهران کمی برای این مسئله جا دارد چون عمرِ زیادی ندارد. بنده بر این باور هستم که حوزه خواهران مدت دیگری باید کار کند و بعد یک بازنگری و یک آسیب‌شناسیِ جدی در تمام جوانب حوزه‌های علمیه خواهران اتفاق افتد.