کارشناس فضای مجازی:

فضای مجازی موقعیت العاده‌ای برای فعالیت‌های فرهنگی است

شناسه خبر : 60974

1397/03/12

تعداد بازدید : 80

فضای مجازی موقعیت العاده‌ای برای فعالیت‌های فرهنگی است
کارشناس فضای مجازی با بیان اینکه نباید فضای مجازی را مقابل فضای سنتی قرار دهیم، گفت: فضای مجازی موقعیت فوق العاده‌ای برای فعالیت‌های فرهنگی است و حفظ ارزش‌های دینی و معنوی در این فضا از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام‌والمسلمین فروهر»، کارشناس فضای مجازی، در کارگاه آموزشی تربیت مبلغ فضای مجازی که در مدرسه علمیه خواهران حضرت سیدالشهدا(ع) برگزار شد، بیان کرد: علت موفقیت برخی از روحانیون و سخنرانان، به زبان مردم سخن گفتن و داشتن ارتباط نزدیک با مخاطبان است.

استاد حوزه در ادامه با بیان اینکه نباید فضای مجازی را مقابل فضای سنتی قرار دهیم، گفت: فضای مجازی موقعیت فوق العاده‌ای برای فعالیت‌های فرهنگی است و حفظ ارزش‌های دینی و معنوی در این فضا از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه طلاب باید توجه داشته باشند که چه شیوه و نرم‌افزارهایی در فضای مجازی برای تبلیغ می‌تواند موثر باشد، اظهار کرد: ما باید بسترهای فضای مجازی را بشناسیم  و تنها بر روی یک مسیر تمرکز نکنیم.

کارشناس فضای مجازی در پایان با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، تلاش برای ارتقاء سواد فضای مجازی را امری مهم دانست و افزود: در جامعه کنونی بیشتر مردم در فضای مجازی حضور دارند و این مسئولیت طلاب را برای تبلیغ در فضای مجازی بیشتر می‌کند.

1007