حجت‌الاسلام والمسلمین رفعتی:

از کارشناسان حوزه‌های علمیه خواهران در شبکه جهانی بهره می‌بریم/ بازار کار برای فارغ‌التحصیلان خواهر فراهم شود

شناسه خبر : 60897

1397/03/09

تعداد بازدید : 165

از کارشناسان حوزه‌های علمیه خواهران در شبکه جهانی بهره می‌بریم/ بازار کار برای فارغ‌التحصیلان خواهر فراهم شود
مدیر شبکه جهانی ولایت اظهار کرد:‌ بنده معتقدم بسیاری از مباحث را خواهران طلبه باید برای مخاطبان بانو ارائه کنند و به همین دلیل از کارشناسان مختلفی که در حوزه تحصیل کردند در شبکه جهانی ولایت بهره می‌بریم.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام عباس رفعتی مدیر شبکه جهانی ولایت در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در بازدید از غرفه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران گفت: بنده معتقدم بسیاری از مباحث را خواهران طلبه باید برای مخاطبان بانو ارائه کنند و به همین دلیل از کارشناسان مختلفی که در حوزه تحصیل کردند در شبکه جهانی ولایت بهره می‌بریم.

وی عنوان کرد: خواهرانی مانند علاسوند، طیبی، فقیهی، محبی، کبری خزعلی از جمله کارشناسانی هستند که در شبکه جهانی ولایت با ما همکاری دارند و ما یک برنامه ثابتی را در کنداکتور برنامه‌های شبکه ولایت با این عزیزان داریم.

مدیر شبکه جهانی ولایت تصریح کرد: انصافاً حوزه‌های علمیه خواهران با تربیت این اساتید و با پرورش این کارشناسان ویژه زنان و خانواده، باعث شده تا بسیاری از نشر معارف و تبلیغ دین توسط خود خواهران صورت بگیرد.

وی ادامه داد: اگر این حضور خواهران فاضله نبود ما یقیناً در خصوص زنان نمی‌توانستیم معارف و مسائل دین را به خانواده‌ها منتقل کنیم؛ به دلیل اینکه وقتی بانوان مسائل را زبان یک خانم کارشناس بشنوند به ویژه مسائل مخصوص بانوان، جاذبه بیشتری برای آنها خواهد داشت.

حجت‌الاسلام رفعتی خاطرنشان کرد: نیمی از جامعه ما را زنان تشکیل می‌دهند لذا باید فعالیت بانوان طلبه باید برای این نیمه جامعه، سهم خویش را ایفا کند. شاید ۱۵ تا ۲۰ درصد فعالیت‌های فرهنگی برای زنان را توسط خودِ خواهران می‌بینیم بنابراین این مقدار باید برسد به آن تراز و سطحی که بتواند در بین خواهران به آن کمیّت لازم برسد.

وی اظهار داشت: بحمدالله گام‌های خوبی توسط خواهران طلبه برداشته شده و مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران و جامعةالزهرا(س) در سطح کشور فعالیت‌های مؤثر و خوبی داشته‌اند و در حال حاضر نیز از کمیت بالایی برخوردارند.

مدیر شبکه جهانی ولایت با بیان اینکه فعالیت فارغ‌التحصیلان حوزه‌های علمیه خواهران اندک است و بیشتر فعالیت‌ها را برادران بعد از فراغت از تحصیل برعهده دارند، گفت: به تعبیر امروزی باید مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، بازار کار برای فارغ‌التحصیلانش را به وجود آورد.