استاد حوزه:

غفلت از فضای مجازی به‌معنای تهدید ارزش‌های اسلامی است

شناسه خبر : 60822

1397/03/09

تعداد بازدید : 117

غفلت از فضای مجازی به‌معنای تهدید ارزش‌های اسلامی است
استاد حوزه با تاکید بر لزوم توجه مبلغین به اهمیت فضای مجازی، گفت: غفلت از فضای مجازی به‌معنای تهدید عقاید و ارزش‌های یک جامعه دینی است و طلاب باید با شناسایی شبهات مطرح شده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی درصدد پاسخ‌گویی بر شبهات باشند.
 
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسفندیار» در نشست پژوهشی که در مدرسه علمیه خواهران الزهراء(س) خلخال برگزار شد، با اشاره به ضروت یادگیری مهارت رسانه‌ای، بیان کرد: برای مصون ماندن از آسیب‌های فضای مجازی یادگیری سواد رسانه‌ای یک ضرورت است.
وی در ادامه به اهداف آموزش سواد رسانه‌ای اشاره کرده و بیان کرد: هدف اصلی آموزش سواد رسانه‌ای این است که مخاطبان ارتباطات جمعی در فرآیند انتقال و کسب اطلاعات در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی حضور موثر داشته باشند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین معتمد با تاکید بر لزوم توجه مبلغین به اهمیت فضای مجازی، گفت: غفلت از فضای مجازی به‌معنای تهدید عقاید و ارزش‌های یک جامعه دینی است و طلاب باید با شناسایی شبهات مطرح شده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی درصدد پاسخ‌گویی بر شبهات باشند.
استاد حوزه به تاثیر رسانه در تحکیم خانواده اشاره کرد و گفت: امروزه تاثیر رسانه و فضای مجازی در خانواده‌ها به گونه‌ای است که تحکیم ارتباط خانوادگی و پایداری و سست شدن بنیان خانواده‌ها به نحوه استفاده در این فضا بستگی دارد. 
1007