عضو مجلس خبرگان رهبری:

مومن باید همیشه به یاد خدا باشد

شناسه خبر : 60792

1397/03/08

تعداد بازدید : 120

مومن باید همیشه به یاد خدا باشد
استاد درس خارج حوزه علمیه با بیان اینکه مومن باید همیشه و در همه جا به یاد خدا باشد، گفت: خداوند متعال در آیه 152 سوره مبارکه بقره فرمود: «فَاذْكُرُونِي أَذْكُرْكُمْ وَاشْكُرُوا لِي وَلَا تَكْفُرُونِ» یعنی پس مرا یاد کنید تا شما را یاد کنم و شکر نعمت من را به جا آورید و به نعمت‌های من کفر نورزید.
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «آیت‌الله فاضل گلپایگانی» در نشست اخلاقی که در جمع کارکنان مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد برگزار شد، ، به بیان اهمیت علم و علم آموزی از دیدگاه اسلام پرداخت و گفت: مطلوبیت اساسی علم به این است که بتواند عالم را ربانی  کند و انسان پس از علم‌آموزی پرچم هدایت را به دوش بگیرد و دیگران را به سمت هدایت سوق دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: ما باید اول خودسازی را از خودمان شروع کنیم تا بتوانیم زمینه خودسازی دیگران را فراهم کنیم.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع)، عنوان کرد: هر كس براى خدا علم بياموزد و براى خدا به آن عمل كند و براى خدا به ديگران آموزش دهد، در ملكوت آسمان‌ها از او به بزرگى ياد می‌شود.

استاد درس خارج حوزه علمیه با بیان اینکه مومن باید همیشه و در همه جا به یاد خدا باشد، خاطرنشان کرد: خداوند متعال در آیه 152 سوره مبارکه بقره فرمود: «فَاذْكُرُونِي أَذْكُرْكُمْ وَاشْكُرُوا لِي وَلَا تَكْفُرُونِ» یعنی پس مرا یاد کنید تا شما را یاد کنم و شکر نعمت من را به جا آورید و به نعمت‌های من کفر نورزید.

1007