رحیم خاکی:

موضوعات دینی در حوزه‌های علمیه خواهران به تکامل رسیده است

شناسه خبر : 60777

1397/03/08

تعداد بازدید : 190

موضوعات دینی در حوزه‌های علمیه خواهران به تکامل رسیده است
آقای رحیم خاکی گفت:خوشبختانه موضوعات دینی در حوزه علمیه خواهران به این سطح از تکامل رسیده که می‌توانند در یک کار ملی و بین‌المللی در کنار تمام کارهای فاخری که در طول سال‌های مختلف شکل گرفته، حضور جدی و مناسبی داشته و بتوانند خانواده‌ها خصوصاً جوانان را به سوی دروس حوزوی و دینی راهنمایی کنند
به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، رحیم خاکی مدرس و قاری بین‌المللی قرآن کریم در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در بازدید از غرفه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران گفت: خوشبختانه موضوعات دینی در حوزه علمیه خواهران به این سطح از تکامل رسیده که می‌توانند در یک کار ملی و بین‌المللی در کنار تمام کارهای فاخری که در طول سال‌های مختلف شکل گرفته، حضور جدی و مناسبی داشته و بتوانند خانواده‌ها خصوصاً جوانان را به سوی دروس حوزوی و دینی راهنمایی کنند. این موضوع ابتدای یک کار ارزشمند است.
 
وی با بیان اینکه جامعه باید اطلاع داشته باشد حوزه‌های علمیه خواهران در چه سطحی فعالیت دارند، عنوان کرد: طبیعتاً حضور مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در کنار حوزه علمیه برادران در شهر مقدس قم یک حلقه تکمله‌ای است که می‌توانند مفاهیم، دروس و تمام آنچه که به عنوان علوم اسلامی است را برای صددرصد جامعه تولید، تبیین و تبلیغ کنند.
 
این مدرس و قاری بین‌المللی قرآن کریم اظهار داشت: امیدوارم فعالیت‌های حوزه‌های علمیه طوری باشد و ما جامعه را به سمتی هدایت کنیم که روز به روز شاهد ترویج و افزایش عمل به دستورات قرآنی و اسلامی باشیم.
 
وی یادآور شد: فعالیت‌های چند سال گذشته حوزه‌های علمیه خواهران که حاکی از شکل گرفتن جریانات جدید قرآنی در حوزه است بسیار عالی و امیدبخش است.
رحیم خاکی خاطرنشان کرد: اما آنچه که در بیست سال گذشته در حوزه‌های علمیه به عنوان یک حلقه مفقوده شاهد آن بودیم عدم نضج فعالیت‌های قرآنی اعم از حفظ قران یا پرداختن به هنرهای قرآنی، حضور در مجامع قرآنی جوانان بود که خوشبختانه در چند سال اخیر در میان طلاب جوان، هم موضوع حفظ قرآن رونق پیدا کرده و هم مسابقات، برنامه‌ها و کلاس‌هایشان حاکی از یک اهتمام جدی در پرداختن به قرآن است.
 
وی ابراز داشت: این اهتمام به ضریب دو، در بخش خواهران قطعاً بسیار مؤثر است چراکه بانوانی که با قشر مادر و با موضوع خانواده و بانوان در ارتباط هستند تاثیرگذاریشان بر بچه‌ها و نسل کودک و نوجوان ما بسیار مؤثر است.
 
مدرس و قاری بین‌المللی قرآن کریم گفت: آنچه که خواهران ما در حوزه‌های علمیه فرا می‌گیرند و در آینده در قالب گروه‌های تبلیغی در میان بانوان کشور و حتی کشورهای اسلامی حضور پیدا می‌کنند به مراتب اثرات آن بیشتر از برادران طلبه است.