در مدرسه علمیه خواهران حضرت زینب«س» یزد عنوان شد

هدف از تبلیغ، نفوذ در دلها و خاضع کردن دلها دربرابر خداوند است.

شناسه خبر : 60647

1397/03/05

تعداد بازدید : 114

هدف از تبلیغ، نفوذ در دلها و خاضع کردن دلها دربرابر خداوند است.
نشست اخلاقی با محوریت تبلیغ و با حضور خانم «فاطمه رشیدنیا» استاد اخلاق و کارشناس مذهبی، در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران حضرت زینب(س) یزد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری_اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، خانم رشید نیا، استاد حوزه درنشست اخلاقی با محوریت تبلیغبا معرفی کتاب حوزه و روحانیت در نگاه رهبری افزود: تبلیغ یعنی رساندن پیام خدا به دل‌ها و این کار، بسیار بزرگ است و مقدمات خاصی می‌طلبد و یک مبلغ چنانچه اهل تزکیه باشد و خود را از بندها رها کند، با استفاده از استعداد خود مانند امام راحل می‌تواند حتی در هدایت یک امت، نقش‌آفرینی کند.

وی بابیان اینکه تنها خواص، توفیق خدمت به اسلام را پیدا می‌کنند، اذعان داشت: عصر حاضر، فرصت خوبی است برای مبلغان تا بتوانند به اسلام خدمت کنند ولی هرکسی توفیق خدمت به اسلام را ندارد و دین اسلام بسیار محترم و عزیز است و خداوند عده‌ای خاص را برای این مهم انتخاب می‌فرماید، باید توفیق خدمت را از خداوند بخواهیم.

خانم رشید نیا، داشتن دغدغه‌ی تبلیغ را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: هم‌اکنون شیطان تمام قوای خود را به کار بسته تا به اسلام ضرر برساند و هرچه اسلام بیشتر درخطر باشد فعالیت روحانیون نیز ارزش بیشتری پیدا خواهد کرد.؛علما چه خون‌دل‌ها خوردند چه بی خوابیها و چه گرسنگی ها  را تحمل  و زندانی ها کشیدند تا اسلام زنده بماند.

وی در ادامه تصریح کرد: درصورتیکه بتوانیم برای حفظ دین خدا کاری بکنیم اما دریغ کنیم یا دیر انجام دهیم، روز قیامت در محکمه عدل الهی بازخواست می شویم و جز حسرت چیزی نصیبمان نخواهد شد؛ خداوند نعمت می دهد تا مجرای این نعمت باشیم و این نعمت را در اختیار دیگران قرار دهیم.

این کارشناس مذهبی  با اشاره به اهمیت ظرفیت انسان در امر تبلیغ افزود: تقوا، شب زنده داری و استمداد از اسماء و صفات الهی باعث می شود انسان به درجه بالاتری از ظرفیت و سعه صدر برسد و توفیق بیشتری برای راهنمایی و یاری دیگران پیداکند و انسانها بیشتر به سمت او گرایش پیداکنند.