مسئول آموزش مرکز تحقیقات زن و خانواده خبر داد

برگزاری سومین دوره آموزشی مجازی مباحث زن و خانواده درس‌گفتار 3

شناسه خبر : 60537

1397/03/02

تعداد بازدید : 239

برگزاری سومین دوره آموزشی مجازی مباحث زن و خانواده درس‌گفتار 3
مسئول آموزش مرکز تحقیقات زن و خانواده در خصوص زمان برگزاری دوره‌ آموزشی درس گفتار3 گفت: ترم1 این دوره از تیرماه تا آذرماه 97 و ترم2 نیز از دی ماه 97 تا خردادماه سال 98 برگزار خواهد شد.
 
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران،  «حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نادری» با بیان اینکه سومین دوره آموزشی مجازی مباحث زن و خانواده با عنوان «درس‌گفتار 3» در قالب 100 جلسه آموزشی با مشارکت نهادهای مختلف اجرا خواهد شد، بیان کرد: این دوره آموزشی در دو ترم برگزار خواهد شد و نام نویسی در این دوره نیز در روزهای 15 اردیبهشت الی 15 خرداد ماه سال 97 انجام می‌شود.
مسئول آموزش مرکز تحقیقات زن و خانواده در خصوص زمان برگزاری دوره‌ آموزشی درس گفتار3 گفت: ترم1 این دوره از تیرماه تا آذرماه 97 و ترم2 نیز از دی ماه 97 تا خردادماه سال 98 برگزار خواهد شد.
وی اظهار کرد: هدف از برگزاری دوره آموزشی طرح گفتار ۳ ارتقای علمی کنشگران در عرصه مطالعات زن و خانواده و بهینه‌سازی روند آموزش ترویجی فعالان فرهنگی اجتماعی حوزه زن و خانواده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین نادری تحول به سمت جامعه مطلوب را در گرو تحول مثبت در زندگی زنان به‌عنوان پایه‌های اصلی خانواده پایدار دانست و افزود: قدم اول برای رسیدن به این منظور ارتقاء دانش و آگاهی جنسیتی بدنه اجتماعی است که به مرور زمان تبدیل به عمل و رفتار اجتماعی می‌گردد و مجموعه «درس گفتار» نیز بعنوان گامی در راستای تحقق این مهم در چارچوب افکار اسلامی و آرمان‌های انقلاب است.
مسئول گروه خدمات آموزشی مرکز تحقیقات زن و خانواده خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از این دوره مبتنی بر آموزش‌های مجازی است.
وی عنوان کرد: کسب حداقل استاندارد بینشی ضروری برای شناخت عالمان دانش مطالعات زن و خانواده، اعطای گواهینامه پایان دوره، اولویت پذیرش در دوره‌های آموزش رسمی مطالعات زنان مرکز تحقیقات زن و خانواده، و اولویت جذب در دوره‌های تربیت مربی نهادهای برگزارکننده ازجمله مزایای شرکت در این دوره هستند.
مسئول آموزش مرکز تحقیقات زن و خانواده ادامه داد: قرار گرفتن در زمره مرتبطین مراکز مشارکت‌کننده و تخفیف ویژه در خرید محصولات مراکز مشارکت‌کننده در دوره آموزشی درس گفتار 3 از دیگر ویژگی‌ها و مزایای این دوره است.
وی بابیان اینکه شرکت‌کنندگان در دوره آموزشی درس گفتار 3 باید حداقل دارای مدرک سطح ۲ حوزه یا کارشناسی باشند، اظهار کرد: مباحثی که درترم اول این دوره موردبررسی قرار می‌گیرد شامل: مسئله شناسی مباحث زنان، فمینیسم، مبانی حاکم بر نام شخصیت زنان، غرب‌شناسی، حجاب، جنسیت و زبان قرآن، خانواده و رسانه‌های جدید و بررسی شبهات حقوقی زنان است.
مسئول آموزش مرکز تحقیقات زن و خانواده به بیان مباحث ترم دوم دوره آموزشی درس گفتار 3 پرداخت و بیان کرد: فلسفه حقوق زن در اسلام، عدالت جنسیتی، خانواده و نظام تربیت رسمی، تحولات جمعیتی در ایران، مسئله شناسی الهیات جنسیتی، مناسبات حقوقی خانواده و دولت، روابط دختر و پسر، بررسی شبهات حقوقی طلاق، زن و سینما، اقتصاد و خانواده و اشتغال زنان از مسائلی است که درترم دوم این دوره مطرح خواهد شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین نادری اظهار کرد: شرکت‌کنندگان در این دوره پس از طی مراحل ثبت‌نام، در گروه‌هایی ساماندهی می‌شوند و در گام اول بر اساس سیر مطالعاتی تدوین‌شده، اگر مباحثه محور باشند هفته‌ای دو جلسه مباحثه حضوری انجام خواهند داد. 
وی افزود: برای شرکت‌کنندگان در گام دوم پس از اتمام هر سرفصل آموزشی، کلاس رفع اشکال توسط استاد مربوطه به‌صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌گردد و به سؤالات و ابهام‌ها پاسخ داده می‌شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین نادری با اشاره به استقبال گسترده از دوره آموزشی درس گفتار1و2 که با شرکت بیش از 2000 دانش‌پژوه از سراسر کشور به اجرا درآمد، خاطرنشان کرد: دوره آموزش مجازی مباحث زن و خانواده مختص طلاب مقطع تحصیلی سطح دو حوزه‌های علمیه خواهران نیست و دانشجویان مقطع کارشناسی و بالاتر در دانشگاه‌ها نیز می‌توانند در این دوره شرکت کنند.
وی عنوان کرد: معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، دانشگاه مجازی المصطفی(ص)، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، جامعه‌الزهرا(س)، اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان قم و باشگاه فکر و اندیشه انقلاب اسلامی از جمله نهادهای مشارکت‌کننده در برگزاری این دوره آموزشی هستند.
مسئول آموزش مرکز تحقیقات زن و خانواده بیان کرد: علاقه‌مندان و پژوهشگران دارای مدرک سطح 2 یا کارشناسی می‌توانند جهت ثبت‌نام یا کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی http://register.wrc.ir/view.php?id=15562  مراجعه کرده و یا با شماره تلفن: 02532144699 تماس بگیرند.
1007