مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان:

مبلغین وارثین رسالت معصومین علیهم‌السلام هستند

شناسه خبر : 60524

1397/02/30

تعداد بازدید : 131

مبلغین وارثین رسالت معصومین علیهم‌السلام هستند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان گفت: تبلیغ رسالتی است که در ابتدا به عهده پیامبر مکرم اسلام(ص) و پس از آن برعهده اهل‌بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) بوده است و بعد از ایشان این رسالت مهم به علمای و مبلغین دینی واگذار شده است.
 
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام‌والمسلمین فاضلیان» در نشست فصلی معاونین فرهنگی تبلیغی مدارس علمیه استان همدان بیان کرد: تحلیل تاریخ اسلام بیانگر این است که امروزه و در این شرایط اجتماعی و سیاسی، اسلام به همت مبلغین وظیفه بسیار مهمی برعهده دارند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان اظهار کرد: تبلیغ رسالتی است که در ابتدا به عهده پیامبر مکرم اسلام(ص) و پس از آن برعهده اهل‌بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) بوده است و بعد از ایشان این رسالت مهم به علمای و مبلغین دینی واگذار شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین فاضلیان بیان کرد: تبلیغ از مصادیق احیای امر اهل‌بیت(علیهم‌السلام) است و این کار ارزشی بسیار بزرگ در نزد خداوند متعال دارد.
در ادامه این نشست «حجت‌الاسلام والمسلمین حسنی حلم» با تأكید بر اهمیت اقامه شعائر مذهبی در جامعه اسلامی، اقامه نماز و ترویج فرهنگ نماز در جامعه را منشأ تحول و برکات زیادی برای جامعه دانست. 
مسئول ستاد اقامه نماز استان همدان بیان کرد: توسعه فرهنگ نماز در جامعه و به‌ویژه در میان قشر بانوان می‌تواند اصلاح‌کننده بسیاری از ناهنجاری‏های اجتماعی باشد.
مسئول ستاد اقامه نماز استان با توجه به حلول ماه مبارک رمضان و رسالت شغلی معاونین فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران، اهمیت دادن به مساله نماز و تبلیغ در این راستا را از مبلغین خواهر خواستار شد. 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسنی‌حلم با بیان اینکه نماز، انسان را از تمام بدی‏ها و آسیب‏ها دور نگه می‌دارد، گفت: نماز انسان را از فحشا و آسیب‌های اجتماعی نجات می‌دهد.
وی با اشاره به کاربرد شیوه‌های نوین در توسعه فرهنگ اقامه نماز در جامعه اظهار کرد: دعوت و تشویق به نماز باید شیوه‌ای هنرمندانه و مناسب داشته باشد تا مخاطبان را به خوبی جذب کند. 
1007