چهارمین جلسه معاونان حوزه علمیه خواهران یزد

چهارده اثر و فایده روزه بررسی شد

شناسه خبر : 60495

1397/03/02

تعداد بازدید : 127

چهارده اثر و فایده روزه بررسی شد
چهارمین جلسه معاونان حوزه علمیه خواهران یزد با حضور مدیر و کلیه معاونان و همکاران در حوزه علمیه خواهران استان یزد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری_اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام و المسلمین کارگرشورکی»، درچهارمین جلسه معاونان حوزه علمیه خواهران یزدبا اشاره به‌مراتب روزه اظهار کرد:  علمای علم اخلاق، روزه را به سه مرتبه درجه‌بندی کرده‌اند.روزه عوام که عبارت است از امساک از مبطلات روزه به‌قصد قربت؛ روزه خواص، علاوه بر خودداری از انجام مبطلات روزه، از گناهان چشم، گوش، دست، پا و سایر اعضاء و جوارح نیز قرب تا الی الله اجتناب شود؛ روزه خواص الخواص، علاوه بر دو مورد قبل، دل هم روزه باشد یعنی تمام توجهش به‌سوی خدا و تمام همتش پیوستن به او، بلکه دل خالی از اغیار باشد. هرچند هر سه قسم روزه مسقط تکلیف است.

وی در ادامه افزود: اما روزه‌ای که انسان از آن سود کامل می‌برد و بوسیله آن به درجاتی می‌رسد و خداوند بزرگ پاداش آن خواهد بود قسم سوم است و حتی ممکن است در همین دنیا هم حجاب از روی چشم روزه‌دار برداشته شود و عالم دیگری را ببیند که هیچ چشم معمولی آن را ندیده و هیچ گوشی آن را نشنیده و به دل احدی خطور نکرده و این مرتبه برای بعضی از خواص حاصل‌شده است، امیدواریم انشاء الله ما هم بتوانیم با مجاهده بیشتر پله‌پله به‌مراتب بالاتر نائل شویم تا بتوانیم بهره بیشتری از این ماه پربرکت ببریم.