در آستانه ماه مبارك رمضان برگزار شد

جلسه هم‌انديشي مديران مدارس علميه خواهران استان اردبيل

شناسه خبر : 60400

1397/02/31

تعداد بازدید : 181

جلسه هم‌انديشي مديران مدارس علميه خواهران استان اردبيل
جلسه هم‌انديشي مديران مدارس علميه خواهران استان اردبيل با هدف برنامه‌ريزي بهتر براي ايام ماه مبارك رمضان در مدارس علمیه خواهران برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، در اين نشست «حجت‌الاسلام والمسلمین طاهر لطفي» مدير حوزه‌هاي علميه خواهران استان اردبيل با اشاره به اهميت ماه مبارك رمضان، بیان کرد: در ماه مهماني خدا مديران مدارس علمیه خواهران باید علاوه بر برنامه ختم تلاوت قرآن، طرح ختم اجمالي تفسير قرآن را در مدارس اجرا کنند.
وي بیان کرد: طلاب خواهر باید نقش اثرگذار در جلسات مذهبی بانوان شهر داشته باشند و مديران مدارس علمیه خواهران باید با برنامه‌ريزي و همت مضاعف، دوره‌ها و كارگاه‌هاي مختلفي را در جهت توانمند سازي طلاب برگزار كنند تا طلاب پاسخگوي نياز‌های جامعه باشند.
مدير حوزه‌هاي علميه خواهران استان اردبيل خاطرنشان كرد: مردم به علم و اخلاق اهمیت می‌دهند و اگر ما با معارف اهل بيت(علیهم‌السلام) مانوس باشیم و آن‌ها را به مردم ارائه دهیم، جلسات و سخنرانی‌های پرباري خواهیم داشت. 
وي افزود؛ مديران مدارس علمیه خواهران باید موضوعات و سرفصل‌هاي مرتبط با مسائل روز جامعه را در اختيار مبلغين قرار دهند تا طلاب تبليغ هدفمندی داشته باشند.
حجت‌الاسلام والمسلمین لطفي مسسله پذيرش و جذب حوزه‌هاي علميه خواهران را امری بسيار مهم دانست و عنوان کرد: مديران و کارکنان مدارس علمیه خواهران باید تلاش كنند تا افرادی با انگيزه و باهوش به تحصيل در حوزه علميه خواهران بپردازند.
مدير حوزه‌هاي علميه خواهران استان اردبیل با اشاره به اهميت و تأثير حضور طلاب خواهر در جامعه گفت: مديران مدارس علمیه خواهران نباید از خانواده طلاب غافل باشند و باید آن‌ها را جهت حضور در جلسه اولياء طلاب، به مدارس علمیه خواهران دعوت كرده تا ضمن آشنايي آن ها با فضاي حوزه، همكاري‌های لازم را نيز با فزندانشان در امر تحصيل داشته باشند.