مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد خبر داد

اعزام 165 نفر خواهر مبلغ یزدی در ایام نوروز

شناسه خبر : 60341

1397/02/30

تعداد بازدید : 87

اعزام 165 نفر خواهر مبلغ یزدی در ایام نوروز
مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد با اشاره به اینکه در فعالیت‌های تبلیغی ایام نوروز 97، از تعداد 165 نفر مبلغ، 569 نوبت، اعزام صورت گرفته است، تصریح کرد: در اعتکاف سال 96 182 مبلغ خواهر در 430 نوبت اعزام شدند و در اردوی راهیان نور استان یزد در سال گذشته 101 مبلغ خواهر در 115 نوبت اعزام گردیدند.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام والمسلمین گرجی»، رئیس کانون فرهنگی مساجد استان یزد در اولین نشست مسئولان کانون فرهنگی مساجد  با  حوزه علمیه خواهران استان یزد، استفاده از ظرفیت‌های مساجد برای رونق بخشیدن به فعالیت‌های فرهنگی و هنری در جهت ترویج فرهنگ اسلامی ضروری دانست.

رئیس کانون فرهنگی مساجد استان یزد با بیان اینکه 75 درصد از افراد جامعه را قشر خاکستری تشکیل می‌دهند گفت: گروه سنی نوجوانان به  بالا را قشر خاکستری می نامند که لازم است این گروه را خوب مورد بررسی قرار داد و با شناسایی نیازها و روحیات آن‌ها، برای  جذب این قشر به مساجد برنامه‌ریزی کرد .

وی افزود: گام بعدی که باید به آن توجه کنیم شناسایی متخصصین در حوزه‌های مختلف دینی و حوزوی جهت  فعالیت فرهنگی در بستر مساجد برای گروه های سنی مختلف به ویژه نوجوانان و جوانان است.

رئیس کانون فرهنگی مساجد استان یزد با اشاره به اهمیت و ضرورت بحث خانواده در زمان و جامعه کنونی، تصریح کرد: برای این امر لازم است متخصصینی متولی این امر باشند که همجنس خود خانواده بوده و در این زمینه خواهران حوزوی می‌توانند در جامعه بانوان بسیار نقش آفرین باشند.

وی در ادامه از راه‌اندازی انجمن شعر و ادب و فعالیت چشم‌گیر گروه سرود عاشقان ولایت یزد که در شبکه ملی و شبکه جهانی با برند کانون مساجد پخش شده است خبر داد.

در ادامه نشست، «حجت‌الاسلام والمسلمین کارگرشورکی» با اشاره به ظرفیت حوزه‌های علمیه خواهران، بیان کرد: در سال گذشته از 885 مبلغ فعال در استان یزد، 171 نفر در زمینه پاسخگویی به سوالات شرعی و 714 نفر در زمینه‌های مشاوره و اعتقادی و اقامه نماز جماعت در مدارس، حلقات صالحین و غیره به فعالیت تبلیغی پرداختند.

وی با اشاره به اینکه در فعالیت‌های تبلیغی ایام نوروز 97، از تعداد 165 نفر مبلغ، 569 نوبت، اعزام صورت گرفته است، تصریح کرد: در اعتکاف سال 96 182 مبلغ خواهر در 430 نوبت اعزام شدند و در اردوی راهیان نور استان یزد در سال گذشته 101 مبلغ خواهر در 115 نوبت اعزام گردیدند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد بیان کرد: حوزه‌های علمیه خواهران  در زمینه‌های هنری فعالیت‌های خوبی داشته‌اند.