معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد :

جلسات قرآن بانوان در استان یزد فراگیر می شود

شناسه خبر : 60312

1397/02/30

تعداد بازدید : 89

جلسات قرآن بانوان در استان یزد فراگیر می شود
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد از فراگیر شدن جلسات قرآن بانوان در استان یزد در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «خانم مریم حسن‌پور»، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد با اشاره به اجرای دو طرح ویژه ماه مبارک رمضان در این استان اظهار کرد: طرح «نهضت قرآنی» از جمله طرح‌هایی است که در استان یزد اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: در این طرح هر طلبه خواهر باید یک جلسه قرآن را مدیریت کند و با توجه به اینکه در استان یزد 5 هزار حوزوی مشغول به تحصیل هستند باید پنج هزار جلسه قرآنی تشکیل شود.
خانم حسن‌پور افزود: هدف ما از طرح نهضت قرآنی این است که هر طلبه در هر جایی از شهر می‌تواند جلسه قرآنی تشکیل دهد و بانوان ضمن حضور در این جلسات از قرائت و تفسیر قرآن بهره‌مند شوند.
وی تقویت ایمان و باورهای اسلامی میان زنان، فعال‌سازی دانش آموختگان و مبلغان، افزایش سرانه قرائت قرآن در بین جامعه و غیره را از اهداف این طرح برشمرد و گفت: در این جلسات بانوان با روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم بیشتر آشنا می‌شوند و انگیزه حفظ موضوعی و حفظ قرآن در آن‌ها تقویت می‌شود.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد از اجرای طرح «نور هدایت»  در استان یزد خبر داد و اظهار کرد: این طرح در رابطه با حفظ جزء 30 و در راستای منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مبنی بر تربیت حافظان و با شعار «هر طلبه یک حافظ » در میان طلاب خواهر استان یزد اجرا می‌شود.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد تصریح کرد: این جلسات قرآنی در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود و پس از ماه مبارک رمضان نیز به صورت دو هفته یکبار ادامه خواهند داشت.
1007