معاون فرهنگی- تبلیغی مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(س) بشاگرد:

ماه رمضان، ماه بیداری، خودسازی و هوشیاری است

شناسه خبر : 60080

1397/02/26

تعداد بازدید : 128

ماه رمضان، ماه بیداری، خودسازی و هوشیاری است
«خانم زارعی» گفت: ماه مبارک رمضان، ماه بیداری، خودسازی و هوشیاری است و همه باید در این ماه مراقب اعمال خود باشند.

«خانم خاتون زارعی» در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه بندگی خدا و با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان از جمله گوهرهای بسیار با ارزش است، گفت: ماه مبارک رمضان، ماه بیداری، خودسازی و هوشیاری است که برای بهره گیری صحیح از آن باید شناخت و معرفت کافی نسبت به آن را دست آورد.

استاد حوزه بیان داشت: تفاوت عمده ضیافت مردمی با ضیافت الهی در این است که ضیافت مردمی دعوت به سوی طعام و بهره بردن از آنچه هست ولی ضیافت الله محور اصلی آن تقوا، ریاضت، مبارزه نفسانی با شهوات و امیال شیطانی است.

وی بنابر فرمایش پیامبر اکرم(ص) مبنی بر اینکه «ماه رمضان پیش شما همانند ماه های دیگر نباشد، چرا که نزد خداوند، بر سایر ماه ها برتری دارد»، توصیه کرد که آداب مهمانی در این ماه را درست رعایت کنیم تا مشمول رحمت الهی شویم.

«خانم زارعی» در پایان به فعالیتهای طلاب مبلغ اشاره کرد و بیان داشت: مبلغان مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(س) بشاگرد، در ایام ماه مبارک رمضان محافل انس با قرآن، ادعیه خوانی، روضه خوانی در مساجد، حسینیه و منازل شخصی خود برگزار می کنند.

بشاگرد (یا طبق گویش محلی بَشکَرد) یکی از شهرستان‌های استان هرمزگان واقع در جنوب ایران است و مرکز آن، شهر سردشت است.

 بشاگرد پیشتر بخشی از شهرستان جاسک در استان هرمزگان ایران بود؛ که در سال ۱۳۸۵ به شهرستان ارتقاء یافت که جمعیت این شهرستان طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ برابر با 35.085 نفر بوده‌است.