خرید کالای خارجی حمایت از کفار است

شناسه خبر : 60059

1397/02/26

تعداد بازدید : 123

نشست بصیرتی جامعه آرمانی در سایه حمایت از تولید ایرانی برگزار شد و بر خرید کالای ایرانی تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری- اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران؛ به مناسبت نامگذاری سال به نام حمایت از کالای ایرانی نشست بصیرتی با حضور حجت الاسلام محسن طالب پور از هادیان سیاسی  با هدف توجیه و بصیرت افزایی طلاب درباره حمایت و خرید از کالای ایرانی و تولید ملی  در سالن اجتماعات مدرسه علمیه خواهران رضویه خمینی شهر برگزار شد.

حجت الاسلام طالب پور بیان کرد: اینکه چند سال مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) روی اشتغال و تولید ملی تاکید می کنند و امسال هم به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند  اینها مانند دانه های یک تسبیح به هم متصل هستند و روی هم اثر مستقیم دارند.


هادی سیاسی در ادامه گفت: برای داشتن یک اقتصاد بومی و اینکه هم تولید کننده و هم مصرف کننده شرایط مطلوب داشته باشند باید تولید به اندازه کافی باشد و این تولید مصرف شود یعنی تولید و اشتغال با مصرف با هم هماهنگ باشند.


وی در  آخر افزود: نقش مردم برای عملی شدن حمایت از کالای ایرانی نقش این  است که باید فرهنگ اقتصاد را اصلاح کنیم، سرمایه هایی که در اختیار است به سمت تولید رود، کالای مورد نیاز کشور تولید شود.


طالب پور ابراز داشت: بر اساس چه منطقی  کالای ایرانی باید خریداری شود، برای عرف مردم تعصب و اینکه آنقدر که روی تیم های فوتبال تعصب دارند در خرید کالای ایرانی هم تعصب به خرج دهند  و برای متدینین  از نظر منطق شرعی و اینکه در شرایط فعلی خرید کالای ایرانی لازم و کالای خارجی جایز نیست، زیرا خرید کالای خارجی حمایت از کفار است و این جایز نمی باشد.