در مدرسه علمیه خواهران جویبار بررسی شد:

راههای برون رفت از مرگ جاهلی در آخر الزمان

شناسه خبر : 59989

1397/02/25

تعداد بازدید : 140

 راههای برون رفت از مرگ جاهلی در آخر الزمان
نشست علمی با موضوع" راههای برون رفت از مرگ جاهلی در آخر الزمان" در مدرسه علمیه خواهران سطح ( 3و2) جویبار برگزار گردید.

 به گزارش پايگاه خبري- اطلاع رساني حوزه هاي علميه خواهران، «دکتر سلیلی» استاد دانشگاه ضمن مقایسه مردم زمان بعثت با مردم آخرالزمان گفت: حضرت رسول ( ص) با مردمی مواجهه بودند که سنگ می پرستیدند اما هنگامی که امام زمان ( عج)قیام کنند با مردمی مواجهه می شوند که با کتابخدا احتجاج می کنند.
وی با اشاره به مدرن بودن جاهلیت در آخرالزمان تاکید کرد : در دوران آخر الزمان باید به دنبال راه نجات از مرگ جاهلیت باشیم.
 وی ضمن تعریف مرگ جاهلی به عدم معرفت به امام زمان ( عج) بیان داشت : مهمترین راه نجات از مرگ جاهلی شناخت و معرفت واقعی به امام زمان ( عج ا...) است.
استاد حوزه مازندران ضمن تاکید بر وظیفه سنگین طلاب در زمینه شناساندن امام عصر و رعایت حق ایشان تصریح کرد: متاسفانه در عصر کنونی انجام احکام الهی تعطیل شده که راه نجات از  آن حرکت و عمل و نه گفتار و شعار است.
وی با بیان این که فضای کنونی آماده شناخت امام زمان ( عج) است تاکید کرد: " عالم به زمان خود بوده و دین را فقط برای شخص خود نیاموزیم که اگر چنین عمل می شد،اسلام در حجاز مانده و به دست ما نمی رسید.
سلیلی با اشاره به عامل دیگر رهایی از مرگ جاهلی و گفت : باید فهم اجتماعی از دین داشته و به شبهات روز دینی آشنا باشیم .
وی اضافه کرد: تفاوت آمدن امام زمان ( عج ا...) با دیگر معصومین ( علیهم السلام ) این است که سایر ائمه با لبیک ظاهری افراد قیام کردند، در حالی که امام زمان ( عج) منتظر لبیک باطنی است.
وی عامل دیگر برون رفت از مرگ جاهلی را پایبندی به امر به معروف و نهی از منکر دانست و اعلام کرد: سکوت در برابر گناهان و بدعتها و هر آنچه از موانع ظهور است، نوعی خیانت بوده که عقاب در پی دارد.