مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس:

عمل به وظایف مرگ را برای انسان آسان می‌کند

شناسه خبر : 59893

1397/02/24

تعداد بازدید : 192

عمل به وظایف مرگ را برای انسان آسان می‌کند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس گفت: انجام وظیفه از اعمالی است که موجب می‌شود تا مرگ برای انسان موجب راحتی و آسایش و سعادت شود.

به گزارش پایگاه خبری اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «آیت‌الله علی شیخ موحد» مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس در مراسم یادبود مرحوم آیت الله ایمانی نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز که در مرکز مدریریت حوزه‌های علمیه خواهران استان فارس برگزار شد، اظهار کرد: مدارس علمیه خواهران این مجلس بزرگداشت را بر اساس وظیفه وجدانی برگزار کرده‌اند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس بیان کرد: این مجلس در راستای بزرگداشت عالم عالی‌قدری است که عمر شریف خود را در راه خدمت به اسلام و مسلمین سپری کرده و اکنون به جوار حق دعوت شده و دعوت را لبیک گفته است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس با تأکید بر اینکه هرگاه انسان در راه حق باشد، از مرگ هراسی ندارد، اظهار کرد: مسئله ترسیدن و نترسیدن از مرگ یک امر بدون مقدمه نیست و این‌گونه نیست که کسی بدون درک موت این توان را داشته باشد که بگوید از مرگ نمی‌ترسم.

آیت‌الله شیخ‌موحد افزود: یکی از اعمالی که موجب می‌شود تا مرگ برای انسان موجب راحتی و آسایش و سعادت شود، راستگویی است.

وی با بیان اینکه انجام وظیفه از دیگر اعمالی است که موجب می‌شود تا مرگ برای انسان موجب راحتی و آسایش و سعادت شود، اظهار کرد: انجام وظیفه یک عنصری مهم دارد و آن این است که انسان با خودش مغالطه نکند و بر اساس یک توجیه علمی و استدلال وظیفه خود را معین کند.

مدیر حوه علمیه خواهران با اشاره به اینکه مروت و مردانگی ربطی به مرد یا زن بودن ندارد، خاطرنشان کرد: انسان باید در عمر خود بر اساس مروت حرکت کرده و حق ضعیفان را پایمال نکند.

آیت‌الله شیخ‌موحد با اشاره به اینکه مرگ، حرکت و جابجایی از جایی به‌جایی دیگر است، بیان کرد: مرگ به معنای هیچ شدن و از بین رفتن نیست و بر اساس فلسفه چیزی که موجود شد، معدوم نمی‌شود.

1007