اعطای گواهی پایان دوره مقدماتی «تربیت مربی کودک» در مدرسه علمیه خواهران الزهرا س بندرعباس

شناسه خبر : 59757

1397/02/23

تعداد بازدید : 170

 اعطای گواهی پایان دوره مقدماتی «تربیت مربی کودک» در مدرسه علمیه خواهران الزهرا س بندرعباس
معاون فرهنگی - تبلیغی مدرسه علمیه خواهران الزهرا س بندرعباس از اعطای گواهی پایان دوره مقدماتی تربیت مربی کودک در این مدرسه خبر داد.

«خانم فاطمه استادی» در گفت و گو با پایگاه خبری اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، بیان کرد: گواهی پایان دوره مقدماتی تربیت مربی کودک به مربیان در مدرسه علمیه الزهرا (س) اعطا شد.

وی بیان داشت: دوره مقدماتی تربیت مربی کودک به روش القاء غیرمستقیم مفاهیم دینی و با حضور گروه فرهنگی تبلیغی شکوفه های آسمانی (عمو روحانی) از قم در آذر ماه 96 به مدت چهار روز در مدرسه علمیه الزهرا (س) بندرعباس برگزار شد.

خانم استادی با اشاره به این که در این دوره بیش از صد نفر شرکت کرده بودند، افزود: هدف از برگزاری این دوره توانمندسازی مربیان با شیوه های مختلف و متنوع ارائه مفاهیم دینی به کودکان به روش غیرمستقیم، مقابله با آموزه های غیردینی در مهدهای کودک، تهیه محتوای تبلیغی به روز و متنوع ویژه سن کودک و نوجوان برای مبلغین و توانمند سازی آن ها در زمینه برگزاری جشن های تکلیف است.

استاد حوزه گفت: در این دوره دانش آموختگان  پس از فراگیری  شیوه های القا غیر مستقیم مفاهیم دینی با روش های قصه گویی و ارتباط با کودک، جذاب سازی به وسیله مسابقه، بازی های گروهی و کار با کاغذ(اریگامی) و بادکنک و غیره، ملزم به حضور در مهدهای کودک، دبستان ها، مساجد و پایگاه های بسیج برای گذراندن ۲۰ ساعت کارورزی شده اند، مربیانی که موفق به اتمام ساعات کارورزی و ارائه‌ی گزارش تصویری شدند، گواهی پایان دوره مقدماتی تربیت مربی کودک صادر و به آنها اعطاء شد.

وی در پایان تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده امید است در آینده دوره تکمیلی تربیت مربی کودک ویژه سراسر استان در این مدرسه برگزار شود تا بتوان برای مقابله با اشاعه فرهنگ و تربیت غربی، ارزش ها و اعتقادات دینی کودکان را تقویت کرده و در این مسیر گامی مؤثر برداشته شود.