مدیرعامل مرکز نشر هاجر خبر داد؛

«دررالکلام فاطمی (س)» و «رهنمودهایی به طلاب و دانشجویان جوان»، پر فروش‌های نشر هاجر در نمایشگاه کتاب تهران

شناسه خبر : 59721

1397/02/22

تعداد بازدید : 178

«دررالکلام فاطمی (س)» و «رهنمودهایی به طلاب و دانشجویان جوان»، پر فروش‌های نشر هاجر در نمایشگاه کتاب تهران
مدیرعامل مرکز نشر هاجر گفت:کتاب‌های «رهنمودهایی به طلاب و دانشجویان جوان» از منظر آیت‌الله ابراهیم امینی، «دررالکلام فاطمی (س)» و کتاب چهار جلدی «پیشگویی‌های آخرالزمان در ادیان ابراهیمی» آثار پرفروش طی چند روز نمایشگاه کتاب تهران بوده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، احمد شایانفر مدیرعامل مرکز نشر هاجر در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره برنامه‌های این انتشارات تشریح کرد: ما در سال 1397 یکی از اصلی‌ترین کارهایمان فراخوان آثار تالیفی بانوان است. از آنجا که انتشارات هاجر وابسته به حوزه علمیه خواهران است یکی از رسالت‌های آن می‌تواند حمایت از آثار تالیفی خواهران طلبه، دانشجویان و دیگر اقشار باشد. در حال حاضر فراخوانی منتشر شده تا بانوان آثاری که در موضوعات زن و خانواده، سبک زندگی اسلامی، ادبیات داستانی، شعر و دفاع مقدس دارند را ارائه کنند تا پس از بررسی و ارزیابی با دریافت امتیاز در شوراهای علمی به چاپ رسانیم.

مدیرعامل مرکز نشر هاجر با اشاره به اینکه موضوعات کتابهای این انتشارات شامل روانشناسی، ادبیات، مهدویت، معارف قرآنی، سیره اهل بیت و احکام است، گفت: انتشارات هاجر برای سال 1396، 184 عنوان در نوبت چاپ داشت که از این میان 90 اثر برای اولین بار در سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.

وی درباره کتاب‌های جدید این انتشارات بیان کرد: از جمله کتاب‌های شاخص این دوره نمایشگاه مجموعه پنج جلدی «دررالکلام فاطمی (س)» تالیف سید حسین اسحاقی که سرشار از معارف دینی در پاسخ به سوالات اعتقادی، اخلاقی، فقهی، سیاسی و فرهنگی است. این کتاب ره‌توشه‌ای ارزشمند برای مبلغان، مروجان دینی و فاطمی‌جویان است.

آقای شایانفر افزود: کتاب «رهنمودهایی به طلاب و دانشجویان جوان» از منظر آیت‌الله ابراهیم امینی از کتاب‌های جدید به شمار می‌رود که حاصل تجارب سال‌های متمادی تحصیل و تدریس و همنشینی با دوستان و اساتید خود را در آن گنجانده است. کتاب «رهنمودهایی به طلاب و دانشجویان جوان» سه فصل دارد که تذکرات و رهنمودهای آیت‌الله ابراهیم امینی به طلاب و دانشجویان، اخلاق علمی طلاب و دانشجویان و اخلاق عملی و تجلی آن در رفتار علما را در بر می‌گیرد.

وی در معرفی پرفروش‌ترین کتاب نشر هاجر در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: کتاب‌های «رهنمودهایی به طلاب و دانشجویان جوان» از منظر آیت‌الله ابراهیم امینی، «دررالکلام فاطمی (س)» و کتاب چهار جلدی «پیشگویی‌های آخرالزمان در ادیان ابراهیمی» آثار پرفروش طی چند روز نمایشگاه کتاب تهران بوده‌اند.

مدیرعامل مرکز نشر هاجر در معرفی کتاب‌های پرطرفدار این انتشارات در نمایشگاه کتاب تهران اظهار کرد: کتاب «شهید اشک» ترجمه کتاب قتیل العبرة است که به‌قلم سیدمحمدحسین میرباقری در سال گذشته در ایام محرم و صفر چاپ و توزیع شد و طی دو ماه 9 بار تجدید چاپ شد و در قالب 22 هزار جلد به علاقه‌مندان ارائه شد. این کتاب 14 فصل دارد که مهم‌ترین فصل‌های آن فضیلت عزاداری وذکر مصائب امام حسین (ع)، برپاکردن عزاداری برای امام حسین (ع)، گریه انبیا- پیامبر اکرم و اهل بیتشان برای آن حضرت، اقامه عزاداری کاروان اسرا از کربلا تا مدینه، گریه ملائکه برای مصائب امام حسین (ع) و اجازه خواستن از خدا برای یاری امام و فضیلت سرزمین کربلا، اهمیت تربت سیدالشهدا، عقوبت دنیوی قاتلان امام حسین (ع) است. انتشارات هاجر در این کتاب سوداقتصادی چندانی نداشته و این کتاب به قیمت تمام شده در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت تا بیشتر جنبه ترویجی و تبلیغی داشته باشد.

وی در خصوص کتاب‌هایی که با محوریت زن، توانسته توجه علاقه‌مندان به کتاب را جلب کند اظهار کرد: «زن در قرآن» کتاب برگرفته از کتاب «المیزان» علامه طباطبایی است که با سر فصل‌های زنان الگو، همسران پیامبر، محرم و نامحرم، طلاق، ازدواج، چند همسری، احکام زنان در سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود. همچنین «زن در اسلام» نیز کتاب دیگری با محوریت زن است که با قلم خانم فریبا الاسوند با سرفصل‌هایی چون جایگاه انسانی زن، جایگاه ارزشی، تفاوت تکوینی زن و مرد، نسبت میان زن و مرد، فمنیسم و برابری به بعد اجتماعی زنان توجه دارد. این کتاب‌ها جزو آثاری است که از سوی بازدیدکنندگان با استقبال خوبی روبه‌رو شده است.