مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان:

هیچ روایتی فرزند کم را تایید نمی‌کند

شناسه خبر : 59650

1397/02/20

تعداد بازدید : 177

هیچ روایتی فرزند کم را تایید نمی‌کند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت: از ابتدای زندگی بچه‌دار شوید، دو فرزند کم و اشتباه است، هیچ روایتی در اسلام برای داشتن فرزند کم نداریم، هرکس از ترس روزی بچه‌دار نشود بداند روزی‌رسان خداوند است.

به گزارش پایگاه خبری – اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام سید مهدی ابطحی در مراسم جشن ازدواج ۱۳۹زوج طلبه استان اصفهان اظهار داشت: اظهار فضل و مباهات، افتادگی، تواضع، فروتنی و احترام زندگی مشترک را شیرین می‌کند، بانو مجتهده امین با اینکه در مقام اجتهاد بود و شاگردان زیادی داشت ولی در مقابل شوهرش مانند همسر متواضعی بود.

وی افزود: یکی دیگر از چیزهایی که در زمینه زندگی مشترک باید باشد تغافل و گذشت است که سبب تحکیم بیشتر ازدواج می‌شود، گاهی انسان باید کر و کور باشد و هرچه دید یا شنید را اظهار نکند و به رخ نکشد، گاهی سکوت و اغماض زندگی را نورانی می‌کند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت: اگر مطلبی هم اظهار شد به سادگی از کنار آن رد شوید، خدا وقتی می‌خواست به حضرت موسی مأموریت بدهد از خداوند شرح صدر خواست، و گفت سینه‌ام تنگ نباشد تا در برابر ناگواری‌ها تحملم کم باشد انسان باید باگذشت زندگی آرام و شیرینی بسازد.

وی اضافه کرد: سعی کنید خودتان تصمیم گیرنده زندگی خودتان باشید، راز زندگی‌تان را به دیگران نگویید و در کارها باهم مشورت کنید، در زندگی مشترک حاکم بود زن و مردسالاری نیست، زندگی مشترک است اگر زندگی این‌طور شد زندگی اهل‌بیتی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابطحی اذعان کرد: گاهی در ذهن برخی افراد هست که باید چند سال اول خوش باشیم و بعد بچه‌دار شویم، ما که پیرو پیامبر و مسلمان هستیم بعید است این‌گونه عمل کنید، پیامبر می‌فرماید من به کثرت امتم در روز قیامت مباهات می‌کنم و بچه‌دار شدن پیوند زندگی را مستحکم‌تر می‌کند.

وی توصیه کرد: از ابتدای زندگی بچه‌دار شوید، دو فرزند کم و اشتباه است، هیچ روایتی در اسلام برای داشتن فرزند کم نداریم، هرکس از ترس روزی بچه‌دار نشود بداند روزی‌رسان خداوند است و هر آن‌ کس که دندان دهد نان هم می‌دهد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان تأکید داشت: به نماز اول وقت در زندگی اهمیت دهید، آنگاه معجزه نماز اول وقت در زندگی را خواهید دید.