معاون پژوهش مدرسه علمیه خواهران:

کرسی آزاداندیشی «حمایت از کالای ایرانی» در مدرسه علمیه خواهران حضرت خدیجه (س) سیریک برگزار شد

شناسه خبر : 59630

1397/02/19

تعداد بازدید : 91

کرسی آزاداندیشی «حمایت از کالای ایرانی» در مدرسه علمیه خواهران حضرت خدیجه (س) سیریک برگزار شد
معاون پژوهش مدرسه علمیه خواهران حضرت خدیجه (س) سیریک استان هرمزگان از برگزاری کرسی آزاد اندیشی «حمایت از کالای ایرانی» در این مدرسه خبر داد.

خانم طیبه ذاکری" در گفت و گو با پایگاه خبری _ اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، ضمن بیان اهمیت استفاده از کالاهای ایرانی گفت: حمایت از کالای ایرانی به عنوان ضرورتی انکارناپذیر برای ایجاد اشتغال و رونق تولید، نیازمند باورپذیری و اعتماد مردم به کیفیت کالاهای تولید داخلی است.

وی بیان کرد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال به نام سال حمایت از کالای ایرانی، کرسی آزاداندیشی با این عنوان با حضور داور "حجت الاسلام والمسلمین آقای حیدری " امام جمعه شهرستان سیریک، طلبه" خانم معصومه ذاکری" در جایگاه موافق و طلبه"خانم زهرا شرفی" در جایگاه مخالف در مدرسه علمیه حضرت خدیجه (س) شهرستان سیریک برگزار شد.

خانم ذاکری در ادامه به دیدگاه های ارائه شده در گروه مخالف اشاره کرد و گفت: عدم اطمینان به کالاهای بی کیفیت داخلی، بی کیفیت بودن مواد خام تولیدی کالاهای ایرانی، عدم وجود رقابت برای بهبود تولیدات ملی، تحریم ها و نقش آن در بی کیفیت شدن کالاهای ایرانی و تصویب قوانین برای جلوگیری از تولید کالاهای بی کیفیت از جمله دیدگاه های گروه مخالف در این کرسی بوده است.

استاد حوزه نظرات گروه موافق را نیز اینگونه بیان داشت: افزایش اعتماد مردم به کالاهای ایرانی، فرهنگ سازی استفاده از تولید داخلی از طریق صدا و سیما و نظارت بیشتر مسئولین بر کیفیت کالاها، از جمله فعالیتهای اجرایی برای حمایت از کالای ایرانی است.

وی در ادامه با اشاره به نظر داور «حجت الاسلام والمسلمین حیدری» مبنی بر اینکه تقویت احساس مسئولیت در جامعه، مهمترین اصل در جهت حمایت از کالای ایرانی است، جمع بندی داور کرسی را اینگونه بیان کرد: حمایت از کالای ایرانی تنها به منزله ی خرید نیست، بلکه تعصب به کالای ایرانی و ایرانی بودن را نیز به همراه خواهد داشت.

خانم ذاکری در ادامه به دیگر نظرهای داور اشاره کرد و گفت: برای تولید کالا در تراز جهانی باید کارخانجات به فناوری روز دنیا مجهز باشند و در عین حال مواد اولیه مرغوب، ارزان و آسان در اختیار تولید کنندگان قرار گیرد.

وی در پایان نظر نهایی امام جمعه شهرستان سیریک را اینگونه بیان داشت: مردم با خرید کالای داخلی، سرعت چرخ تولید و اشتغال کشور را دوچندان خواهند کرد و نخریدن کالای قاچاق مهمترین راهکار مقابله با این پدیده ی مخرب و ویرانگر در جامعه است.