حجت‌الاسلام والمسلمین رحمانی:

مدرسه محوری در انجام فعالیت های حوزه علمیه خواهران یک اصل است

شناسه خبر : 59347

1397/02/16

تعداد بازدید : 226

مدرسه محوری در انجام فعالیت های حوزه علمیه خواهران یک اصل است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه همه فعالیت های اجرایی حوزه علمیه خواهران این استان باید حول محور مدارس علمیه انجام گیرد، گفت: مدرسه محوری در انجام فعالیت ها یک اصل است که باید در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.
به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین  یدالله رحمانی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری، صبح امروز در نشست شورای اداری کارکنان این مدیریت، با اشاره به روزهای پایانی ماه شعبان اظهار کرد: استفاده از فرصتهای باقیمانده این ماه جهت آمادگی هر چه بیشتر برای میزبانی از ماه مبارک رمضان لازم و ضروری است.
وی با تشریح مفهوم صدق در مقامات دینی خاطرنشان کرد: مقامات می تواند علمی و اجرایی باشد؛ تألیف و تدریس در بعد علمی و تبلیغ در بعد اجرایی قرار می گیرد.
 
مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال بختیاری با اشاره به اینکه گاهی ما تصور می کنیم مخاطبان به لحاظ حسن اعتمادی که نسبت به روحانیت دارند، همه گفتار آنها را صدق می دانند، اظهار کرد: سوء ظن و حسن ظن از استعداد افراد نشأت می گیرد و تا استعدادی در وجود انسان نباشد، خداوند متعال تکلیف تعیین نمی کند.
 
حجت الاسلام والمسلمین رحمانی با بیان اینکه ظن یک استعداد فطری در وجود انسان است که شنونده می تواند بر مبنای آن صدق و کذب گفتار گوینده را درک کند، افزود: اگر علم به معنای واقعی در وجود انسان شکل گیرد، انسان با حیا می شود؛ چه بسیار افرادی که از مردم حیا می کنند اما از خدا حیا ندارند و این مهمترین آفت امروز کشور است.
 
وی با اشاره به اینکه خداوند می فهمد و از نیت اعمال ما در همه شرایط باخبر است، گفت: اگر در کارهایمان خدای ناکرده از سازوکار گناه استفاده کنیم، هر چند به ظاهر هم موفق شویم اما در واقع در محضر حضرت حق تعالی کاری انجام نداده ایم.
 
مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه مبادا رفتار ما در حوزه سبب دلزدگی سایر افراد از این مکان مقدس شود، ابراز کرد: همیشه چیزی را بر زبان بیاوریم که در مرحله نخست خود عمل کننده به آن باشیم و این یک اصل است.
 
وی با تأکید بر اینکه همه فعالیت های اجرایی حوزه علمیه خواهران این استان باید حول محور مدارس علمیه انجام گیرد، تصریح کرد: مدرسه محوری در انجام فعالیت ها یک اصل است که باید در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.
 
حجت الاسلام والمسلمین رحمانی در پایان با اشاره به کاهش چشمگیر اعتبارات حوزه های علمیه خواهران در سال جاری خاطرنشان کرد: کاهش هزینه های جاری و مدیریت اعتبارات برای اجرای برنامه های کلیدی و استفاده از ظرفیت سایر ارگان های همسو در اجرای فعالیتها باید در دستور کار مدیران مدارس علمیه استان قرار گیرد.