مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان:

کار جمعی و گردهمایی مجموعه ای از پژوهشگران، از نقاط قوت مراکز پژوهشی است

شناسه خبر : 58899

1397/02/06

تعداد بازدید : 185

کار جمعی و گردهمایی مجموعه ای از پژوهشگران، از نقاط قوت مراکز پژوهشی است
«حجت ‌الاسلام والمسلمین ایوب وردانی» بیان کرد: کار جمعی و گردهمایی مجموعه ای از پژوهشگران از نقاط قوت مراکز پژوهشی است.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «حجت ‌الاسلام والمسلمین ایوب وردانی» در مراسم افتتاحیه مرکز پژوهش های اسلامی الزهراء(س) گرگان ابراز کرد: در گذشته اعتقاد زیادی به تحصیل علوم دینی و ادامه تحصیل در سطوح عالی برای خواهران وجود نداشت اما با گذشت زمان و درک تاثیر مهم و اساسی جامعه خواهران در عرصه زندگی، نگاه ها نسبت به آنان تغییر کرد.
وی افزود: با تلاش اساتید و متولیان امر در مدارس علمیه خواهران در سطح استان، شاهدیم که تعداد زیادی از خواهران در سطح سه و تعدادی نیز در سطح چهار
 مشغول به تحصیل هستند و امروز نیز افتتاحیه نمادین سطح چهار برگزار می شود.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گلستان بیان کرد: مرکز پژوهش های اسلامی در مدرسه الزهرا(س) گرگان با همت آیت الله نورمفیدی مورد بهره برداری قرار می گیرد. هدف از ایجاد این مرکز استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های خواهران جهت ارتقاء فعالیت های علمی و پژوهشی در زمینه های مختلف است.
حجت الاسلام وردانی گفت: امیدواریم با همکاری همه اساتید و پژوهشگران گرانقدر بتوانیم در جهت فعال تر شدن هر چه بیشتر این مرکز اقدام کنیم.
وی  با تاکید بر این که این مرکز باید تا حد امکان پاسخگوی نیازهای علمی و تخصصی در این حوزه باشد،
خاطرنشان کرد: اگر چه این مرکز در مدرسه الزهرا گرگان افتتاح شده است اما همه خواهران در سطح استان می توانند از ظرفیت این مرکز استفاده کنند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان افزایش تعامل با مراکز و نهاد های علمی و پژوهشی را از اهداف مهم ایجاد این مرکز دانست که ارتقاء سطح توانایی حوزه های علمیه را به همراه خواهد داشت.

حجت الاسلام وردانی کار جمعی و گردهمایی مجموعه ای از پژوهشگران را از نقاط قوت این مراکز دانست و افزود: استفاده از توان و قابلیت های بانوان فرهیخته و دانش آموختگان و ایجاد فضای علمی-پژوهشی متناسب برای طلاب از دیگر اهداف راه اندازی این مرکز پژوهشی است.