مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان:

کاهش محتویات آموزشی برای طلاب زیان آور است

شناسه خبر : 58405

1397/01/26

تعداد بازدید : 217

کاهش محتویات آموزشی برای طلاب زیان آور است
"حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده" با اشاره به اینکه کم کردن محتویات آموزشی در حوزه های علمیه زیان آور است، گفت: طلاب جهت گسترش دین باید با خوب درس خواندن، به درک و فهم صحیحی از اسلام برسند.

به گزارش پایگاه خبری _ اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، "حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده" روز یکشنبه در دیدار با اساتید و طلاب موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س) بندرعباس که در سالن اجتماعات این موسسه برگزار شد با اشاره به بحث جدی بودن کمبود استاد در استان هرمزگان بیان کرد: گره گشای امور آموزشی مدرسه، استاد متخصص است، لذا شکایت متعدد از حجم زیاد و حذف محتویات آموزشی نه تنها سودمند نیست، بلکه برای شما زیان آور است.
نماینده ولی فقیه در دانشگاه هرمزگان با بیان اینکه استاد خوب از مهمترین عوامل پیشرفت حوزه های علمیه است، ادامه داد:  مشغله های زیاد استادان و عدم حضور مداوم آنان در کلاس های درس، یک آسیب جدی برای مدارس بشمار می رود اما اصل و هدف در تحصیلات تکمیلی، جهت دهی به فکر طلاب و کمک به ایده پردازی آنان است.
وی در ادامه به بیان اهمیت پژوهش در جهان امروز پرداخت و افزود: از دیگر اصول تحصیلات تکمیلی بحث پژوهش است که اساسی ترین موضوع و مشکل طلاب که مورد غفلت قرار گرفته همین مساله است.
وی در سخنان پایانی خود سه شاخصه اصلی تحصیل، تهذیب و ورزش را مهمترین امور برای زندگی طلاب دانست و به اهمیت ویژه ورزش در بین طلاب اشاره کرد.